Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

Ako v čase pandemickej krízy pomôcť podnikaniu v gastronómii, prežiť a prosperovať

V súčasnosti hrozí, že následky lockdownu neprežije 60 % gastronomických prevádzok na Slovensku. O tom, ako sa tomuto osudu vyhnúť, porozpráva úspešný slovenský podnikateľ v gastronómii, konzultant malých podnikateľov a autor projektu Kompas pomoci, Oto Kóňa. Vo svojom webinári v sobotu 27. februára 2021 ponúkne rady a tipy na účinné stratégie, poradí, čo vo svete gastra funguje a vysvetlí, ako využiť svoju húževnatosť a kreativitu na tvorbu správnych rozhodnutí, vďaka ktorým nás pandémia urobí silnejšími, ako sme boli pred ňou.

Podnikanie v gastro sektore počas pandémie

Všeobecne platí, že kríza je prezlečená príležitosť. Podnikanie v gastronómií počas celosvetovej pandémie však viac ako príležitosť pripomína hru ruskej rulety. Snaha udržať svoj biznis nad vodou, zachrániť živobytie seba a svojich zamestnancov a dodržiavať vládne nariadenia, vyžaduje nové úrovne nasadenia, obety a myslenia mimo vyjazdených koľají. Vo svete následkom pandémie vznikajú trendy, ktoré zrkadlia nielen súčasnú situáciu, ale aj zmeny v správaní spotrebiteľov, ktorých životnosť nemusí závisieť od trvania pandémie. Novonájdenú lásku k domácemu vareniu podporujú americké reštaurácie predajom balíčkov surovín a receptov na svoje jedlá. Take away sa povzniesol do nových výšin raketovým rastom takzvaných virtuálnych kuchýň, niekedy zaujímavo prezývaných aj temné kuchyne, či kuchyne duchov, v ktorých sa jedlo pripravuje iba na účely donášky.

V Číne, ktorá je známa množstvom hriešne drahých luxusných reštaurácií, nastal boom cenovo dostupného stravovania, a preto mnohé z nich začali ponúkať obedové menu za ľudové ceny. V Holandsku zase vznikajú prototypy stravovacích bublín, do ktorých čašníci nosia jedlo na špeciálnych dlhých podnosoch, aby predišli kontaktu so zákazníkmi. Reakciou na pandemické nariadenia na Slovensku však bolo hromadné montovanie terás, ktoré si bohužiaľ plnohodnotne neužili ani zákazníci, ani majitelia, otváranie okienok a postupné zavádzanie donášky do domu, ktorá u nás nikdy nemala výraznú tradíciu.

To, či sú takého pokusy o záchranu lukratívne pre chod podniku a ktoré novinky, postupy či technológie stojí za to implementovať do svojho podnikania, bude hlavnou témou webinára Ota Kóňu. Pozrie sa však aj na otázky komunikácie so zákazníkmi, spôsoby ich aktivizácie, budúcnosť gastrobiznisu v malých mestách či perspektívy úspechu novootvorených gastro prevádzok v týchto pohnutých časoch. 

Oto Kóňa 

je konzultant a podnikateľ v gastro biznise, v ktorom úspešne pôsobí posledných 8 rokov. Na konte má niekoľko úspešných projektov, ako sieť burgrární Regal Burger, koncept predajní hotdogov NYC Corner a najnovšie sa venuje projektu Slajs, ktorý ponúka kváskovú pizzu. Študoval politický marketing na Masarykovej univerzite v Brne. Posledné roky robí konzultácie pre živnostníkov a malých podnikateľov.

Aktuálne sa venuje projektu Tringelt, ktorým spája gastro komunitu s online predajom. Je spoluautorom stránky Kompas pomoci, stál pri zrode portálu korona.gov.sk a bloguje vo FB skupine Pomáhame si – gastro v korone, kde sa snaží pomôcť podnikateľom v gastronomickom podnikaní. Počas pandémie s komunitou Slovensko.Digital vyvinuli nástroj Priznanie.Digital, ktorý pomáha živnostníkom pri vypĺňaní daňového priznania.

Popri podnikaní sa venuje aj prednáškovej činnosti v rámci univerzitnej pôdy, konferencií a workshopov.

Oto Kóňa - konzultant a podnikateľ v gastro biznise
Oto Kóňa, konzultant a podnikateľ v gastro biznise.

27. 2. 2021 (sobota)

Štart: 18:00 hod.

Vstupenky: bit.ly/Gastrobiznis2702

Event: https://www.facebook.com/events/3453524211425140

avatar
Autor: BiznisWeb.sk Spolu s našimi klientmi vyvíjame redakčný systém (CMS) FLOX pre tvorbu e-shopu a webstránok. Svoj prvý e-shop či webstránku si u nás vytvoríte rýchlo a jednoducho aj bez programátora a grafika. Bez problémov k nám premigrujete i svoj zabehnutý e-shop. Vyskúšajte si zadarmo, ako to u nás funguje.

Stiahnite si aktualizovaný e-book o podnikaní na internete

Ako a v čom začať podnikať