Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

Význam Google Search Console

význam a využitie Google Search ConsoleJedným z bezplatných nástrojov, z ktorého vyčítate pomerne veľa informácií a máte ho kedykoľvek po ruke, je Google Search Console.

Ak ste svoj e-shop zatiaľ do Google Search Console neregistrovali, odporúčame postupovať podľa návodu.

Práca s Google Search Console je jednoduchá, vhodná aj pre začiatočníkov, ktorí s tvorbou e-shopu či webstránky ešte len začínajú.

ČO ZISTÍTE O SVOJOM WEBE V GOOGLE SEARCH CONSOLE

1. Stav indexácie

Indexuje vôbec Google váš e-shop či webstránku? Vie o úpravách, ktoré ste nedávno realizovali? Stačí použiť funkciu Kontrola adresy URL v Google Search Console..

2. Analýza SERP

Vedieť, ktoré kľúčové slová a obrázky vám privádzajú návštevníkov je na nezaplatenie. Navyše, ak sa správne naučíte optimalizovať svoje obrázky, počet návštev bude len stúpať.

3. Spätné odkazy

V rámci linkbuildingu oceníte aj prehľad odkazov, ktoré smerujú na váš web.

4. Sitemap

Dajte Googlu vedieť o štruktúre vášho webu, zoznámte ho s obsahom všetkých podstránok a kategórií. BiznisWeb.sk generuje súbor sitemap automaticky. Odporúčame návod Ako pridať Google Sitemap do Search Console.

Ďalšie využitie Google Search Console:

  • vyriešite problémy so škodlivým softvérom,
  • odstránite chyby prehliadania a 404 stránky,
  • zistíte duplicitné title a description.

Prajeme vám príjemné analyzovanie vašich dát, ktoré vám uľahčia cestu k ďalším zákazníkom.

avatar
Autor: BiznisWeb.sk Spolu s našimi klientmi vyvíjame redakčný systém (CMS) FLOX pre tvorbu e-shopu a webstránok. Svoj prvý e-shop či webstránku si u nás vytvoríte rýchlo a jednoducho aj bez programátora a grafika. Bez problémov k nám premigrujete i svoj zabehnutý e-shop. Vyskúšajte si zadarmo, ako to u nás funguje.

Stiahnite si aktualizovaný e-book o podnikaní na internete

Ako a v čom začať podnikať