Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

NPC od SBA ponúka bezplatnú pomoc nielen v ťažkých časoch

Za úspešným podnikaním stoja nielen dobré nápady, ale aj mnoho vynaloženého úsilia a roky driny. Dostali ste sa vinou pandémie do problémov, potrebujete vyriešiť nejaký problém alebo popostrčiť svoje podnikanie na vyššiu úroveň? Inšpiratívnym, a navyše aj bezplatným, riešením je profesionálna pomoc Národného podnikateľského centra. 

NPC od SBA ponúka pomocnú ruku  skúseným i začínajúcim podnikateľom, ale i nepodnikateľom, ktorí potrebujú nájsť odpovede na svoje otázky či vyriešiť právny problém.

Slovak Business Agency poskytuje prostredníctvom svojich Národných podnikateľských centier (NPC) v 8 krajských mestách široké spektrum služieb. Nepotrebujete ani cent a môžete sa zúčastniť seminárov, prednášok, diskusných fór, networkingových stretnutí alebo workshopov. Vaše problémy v biznise môžete vyriešiť s pomocou lektora, odcestovať na odborné podujatia alebo sa naučiť pracovať s novými technológiami. 

Jediné, čo musíte urobiť, je stať sa klientom  NPC a vybrať si službu, ktorá sa vám bude pozdávať, alebo práve hodiť. Všetky služby ponúka NPC prostredníctvom viacerých programov. Pre podrobnejšie informácie stačí kliknúť na stránku www.npc.sk.  

Nasmerujeme vás, kam potrebujete

Našou bezkonkurenčnou výhodou je, že spolupracujeme s tými najlepšími odborníkmi. S úspešnými ľuďmi z praxe, dokonca s tými, ktorí kedysi začínali svoju kariéru u nás, s pomocou Národného podnikateľského centra (NPC). Služby môže čerpať jednotlivec, skupiny, služby vám ušijeme na mieru. 

Prvý kontakt môžete absolvovať na našich klientskych centrách – Front Office. Tam dostanete informácie o tom, akú pomoc a služby vám vieme a môžeme poskytnúť.  Vyberte si najbližšie centrum podľa toho, v akom kraji podnikáte – https://www.npc.sk/sk/contacts/.

Neustále vzdelávanie sa

Každý mesiac organizujeme po celom Slovensku semináre, workshopy, vzdelávacie podujatia pre podnikateľov na aktuálne témy. Podujatia sa konajú v našich krajských centrách. Na podujatiach môžete aj networkovať s ostatnými podnikateľmi a vymieňať si skúsenosti. V súčasnej situácii organizujeme podujatia iba online.

Do online priestoru sa presunuli aj všetky medzinárodné podujatia, ale to nič nemení na veci, že ak si  vyberiete nejakú konferenciu, workshop alebo seminár v krajinách Európskej únie, po schválení žiadosti vám zaplatíme vstup. Na zahraničných podujatiach môžete získať nové skúsenosti a kontakty, ktoré vám pomôžu v rozvoji vášho podnikania. 

Poradenstvo – 10 alebo 80 hodín

Medzi najobľúbenejšiu službu u nás patrí poradenstvo. Krátkodobé obsahuje 10 na mieru ušitých konzultačných hodín s expertom v Národnom podnikateľskom centre vo vašom kraji alebo online. Je vhodné, keď potrebujete riešiť otázky z oblasti marketingu, daní, účtovníctva, GDPR, legislatívy, manažmentu alebo alternatívnych foriem podnikania. 

Dlhodobé poradenstvo je 80 konzultačných hodín s expertom v Národnom podnikateľskom centre vo vašom kraji alebo online. S expertom môžete dlhodobo riešiť marketing firmy, legislatívne a účtovnícke otázky, GDPR, dane či manažment firmy. 

Na svoje si prídu aj tí z vás, ktorí majú záujem expandovať a pôsobiť za hranicami našej krajiny. Skúsení lektori vás radi usmernia a dajú vám cenné rady. 

Kreatívne workshopy a besedy môžete viackrát za mesiac absolvovať v našich Creative pointoch v Bratislave, Žiline a v Košiciach. Poskytujeme aj poradenstvo v oblasti duševného vlastníctva, pretože inovatívne nápady, značku či dizajn je potrebné si chrániť. Ako na to, môžete konzultovať so špecialistami na priemyselné vlastníctvo.

Podpora rodinného podnikania

Máte rozbehnutý biznis a radi by ste ho odovzdali  svojim potomkom? Obráťte sa na nás. Ponúkame vám bezplatné poradenstvo a odbornú pomoc spojenú nie len s nástupníctvom a s generačnou výmenou, ale aj s hľadaním možnosti rozvoja potenciálu členov rodinného podniku, s integrovaním profesionálneho manažmentu, alebo vám radi pomôžeme  vyriešiť dopady koronakrízy na váš rodinný podnik. Aktuálna výzva na čerpanie tejto služby bude zverejnená v polovici roka 2021 na stránke Národného podnikateľského centra.

Partner v zahraničí

Ak potrebujete nájsť skúseného obchodného partnera a nové obchodné príležitosti v zahraničí no neviete presne ako na to, projekt Enterprise Europe Network (EEN) pôsobiaci vo viac ako 60 krajinách sveta je presne to, čo hľadáte. Pomôžeme vám nielen vytvoriť ten správny profil či priamo vyhľadať nových obchodných partnerov, ale poskytneme vám možnosť účasti na medzinárodných podujatiach za týmto účelom.  

Viac informácií nájdete na: https://www.npc.sk/sk/aktuality/chcete-podnikat-so-zahranicnymi-partnermi-spojte-svoje-sily-s-enterprise-europe-network/ 

Nedostatok financií? Žiaden problém

Ani chýbajúce financie nemusia byť prekážkou vo vašom podnikaní a jeho rozvoji. Prostredníctvom nášho mikropôžičkového programu vám vieme ponúknuť pomoc vo forme mikropôžičky vo výške od 2 500 Eur do 50 000 Eur s dobou splatnosti od 6 mesiacov do 4 rokov. Viac informácií nájdete na www.npc.sk/sk/mikropozickovy-program/

Všetky aktuálne výzvy na jednotlivé služby nájdete na stránke www.npc.sk

avatar
Autor: Viktória Kiripolská PR manažérka NPC v regiónoch, zdroj foto: archív Viktórie Kiripolskej

Stiahnite si aktualizovaný e-book o podnikaní na internete

Ako a v čom začať podnikať