Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

Tipy na valentínske darčeky od e-shopu zlatyobchod.sk

Premýšľate o tom, ako vybrať valentínsky darček pre ženu alebo muža? Ako prezradil Matej Troják z rodinného zlatníctva Dianagold, medzi najpopulárnejšie valentínske darčeky pre nežnejšie pohlavie patria tzv. celebritky. Pre mužov kupujeme na Valentína najčastejšie pánske hodinky. Ak sa chystáte požiadať svoju vyvolenú o ruku, v interview nájdete aj tip na zásnubný prsteň.

S Matejom sme sa tiež rozprávali o histórii firmy, o vytvorení e-shopu, o investičnom zlate aj o výhodách nákupu v e-shope so šperkami zlatyobchod.sk.

1. Matej, Zlatníctvo Dianagold vzniklo v roku 1993. Predstavte nám bližšie históriu Vašej rodinnej firmy. Ako to celé začalo?

Matej Troják, administrátor e-shopu a marketér zlatyobchod.sk

Firma bola založená ešte v Československu a venovala sa veľkoobchodnému predaju zlatých šperkov. Tam sa zamestnal môj otec ako vedúci slovenskej časti. Keďže behal po celom Slovensku, spoznal trh a veľa zlatníkov a obchodov. Postupne zopár z týchto známych skončilo a zanechalo pekné predajne, ktoré otec prebral. Mal pod palcom 8 predajní. No chcel sa viac venovať zákazníkom a menej cestovaniu po predajniach. Takže postupne počet predajní obmedzil na 2 – jednu v krásnom historickom centre Trnavy a druhú v Seredi, v ktorej býva.

Keď som vyrastal, otec ma brával so sebou na cesty, „pomáhal som“ a po vysokej škole som zostal vo firme. Mojím pričinením sme pridali webové stránky a e-shop so šperkami, ktorý už viac ako 7 rokov funguje.

Chcete si aj vy vytvoriť e-shop a začať podnikať na internete?

Vyskúšajte si BiznisWeb na 15 dní zadarmo:

Na e-shope so šperkami pracujeme sami, robíme si aj vlastné fotografie, čo je kategória sama o sebe, keďže sa zlaté šperky veľmi ťažko fotia. Veľa malých lesklých plôch :-).

Takže dlhoročné skúsenosti a ľudský prístup prenášame aj na web. Background predajne s množstvom tovaru a možnosti vlastnej výroby, či úpravy šperkov je to, prečo sa ľudia k nám vracajú. Samozrejmosťou sú aj opravy a úpravy šperkov. Na Slovensku sa vyrába hlavne ručne. No vieme vyrobiť aj formu na odlievanie a pracujeme aj s 3D tlačou. Napríklad sme touto technológiou vyrábali prívesky v tvare sušienky pre pečivárne.

Na predajni v Trnave nájdete mojich rodičov a v zadnej miestnosti za počítačom mňa :-).

2. Spomínali ste, že zákazníci sa k Vám radi vracajú. Z hodnotení vyplýva, že sú spokojní najmä s Vašim prozákazníckym prístupom, širokou ponukou, úpravou šperkov na mieru či opravami. Ako je to s cenou Vašich produktov?

Keďže si šperky sami vyrábame, prípadne ich sami chodíme nakupovať do zahraničia, naše ceny sú dostupné a podľa našich dlhoročných zákazníkov veľmi priaznivé.

3. Blíži sa ďalší, pre e-shopárov veľmi významný deň, Valentín. Pre tých romanticky založených je to ideálny deň na zásnuby, či rovno svadbu. Aký sortiment sa vo Vašom e-shope zlatyobchod.sk predáva najviac v súvislosti s Valentínom? Dámske hodinky, pánske hodinky, zásnubné prstene, náušnice alebo zlaté či strieborné šperky?

Valentín ako sviatok zamilovaných má jasné miesto v našom obchodnom kalendári. Najviac idú zlaté prívesky v tvare srdiečok. Populárne v poslednom čase sú tzv. celebritky. Jemné retiazky s príveskom napojeným priamo na retiazke, ktoré sa nosia kratšie ku krku. Vieme vám vyrobiť retiazku s príveskom v tvare, aký si želáte alebo s vlastným gravírom.

Tipy na valentínske darčeky pre ženy:

retiazka celebritka - tip na valentínsky darček
tip na valentínsky darček pre ženu

A samozrejme často riešime aj zásnuby. Snubných prstienkov máme širokú ponuku. Odporúčame brilianty, ktoré sú večné. V našom význame ide o to, že sú to najtvrdšie používané kamene, takže sa nepoškriabu a zostanú krásne ligotavé. 

A rozširujúcou novinkou sú laboratórne brilianty, ktoré majú rovnaké vlastnosti ako prírodné, ale majú polovičnú cenu. A keďže vieme, že zásnuby sú stresujúce, u nás má zákazník istotu dodatočnej úpravy veľkosti alebo dokonca výmenu prsteňa, ak by sa napríklad stalo, že sa netrafí farba či typ. Luxusný šperk patrí do luxusnej krabičky. Napríklad z lakovaného dreva alebo s vlastným svetlom, takže sa prsteň po otvorení krásne zatrblieta. 

Tipy na valentínske darčeky pre mužov

Ďalším obľúbeným darčekom sú náramkové hodinky. Dámske alebo pánske hodinky svetových značiek. Hlavne nás tešia nemecké značky Zeppelin a Iron Annie, ktoré nie sú všade, majú krásny retro dizajn, ale hlavne super pomer kvalita, cena. Pre pánov zväčša športové hodinky a pre dámy naopak skôr elegantné hodinky.

4. Veľa ľudí odložilo kvôli pandémii zásnuby a svadby. Hotové obrúčky s vygravírovaným dátumom zapadli prachom a čakajú na svoju príležitosť. Je možné objednané obrúčky dodatočne upraviť či zmeniť dátum sobáša?

Áno, aktuálna pandemická situácia nepraje svadbám a oslavám. Veľa zákazníkov si objednáva obrúčky bez gravíru, ktorý vieme dodatočne pridať. Všeobecne popredajný servis u nás je na vysokej úrovni. Zlato je mäkký kov a relatívne ľahko sa poškriabe, ale naši šikovní zlatníci vám vedia povrch obnoviť alebo upraviť veľkosť. Stalo sa nám, že ženích schudol pred svadbou 17 kíl, takže mu na svadbe obrúčka stále padala. No jasné, že sme mu to upravili. 

5. Určite ste za tie roky zažili množstvo vtipných príhod. Na ktorú spomínate najradšej?

Jasné, napríklad naša predajňa bola v televízii. Pred pár rokmi bola relácia o rýchlom zorganizovaní svadby. A nevedeli nájsť zlatníctvo, kde by im spravili svadobné obrúčky behom dvoch dní. Čo my dokážeme. Super skúsenosť s natáčaním, ale najvtipnejšie bolo, že medzi natáčaním a vysielaním relácie zbúrali, z dôvodu rekonštrukcie, celý obchodný dom v Martine, kde sme mali predajňu.

6. V portfóliu e-shopu zlatyobchod.sk a Zlatníctvo Dianagold je okrem diamantov a pravých kameňov aj investičné zlato, čo je jedna z dlhodobých a bezpečných investícií. Aké sú jej ďalšie výhody okrem toho, že kúpna sila zlata sa po stáročia prakticky nemení?

Investičné zlato je dlhodobá investícia do istoty. Je drahé, dobre skladovateľné, predáva sa bez DPH. Aktuálne je na historických maximách a za posledný rok nám narástlo o cca 23 %. Historicky bolo vždy obrovským lákadlom (už od r. 6000 p.n.l).

Keďže cena sa mení každý deň, podľa burzovej ceny, riešime predaj individuálne podľa požiadaviek zákazníka, stačí nás kontaktovať

Chceli by ste si aj vy vyskúšať podnikanie na internete?

Vytvorte si e-shop na 15 dní zadarmo:

avatar
Autor: BiznisWeb.sk Spolu s našimi klientmi vyvíjame redakčný systém (CMS) FLOX pre tvorbu e-shopu a webstránok. Svoj prvý e-shop či webstránku si u nás vytvoríte rýchlo a jednoducho aj bez programátora a grafika. Bez problémov k nám premigrujete i svoj zabehnutý e-shop. Vyskúšajte si zadarmo, ako to u nás funguje.

Stiahnite si aktualizovaný e-book o podnikaní na internete

Ako a v čom začať podnikať