Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

Podnikanie cez internet

Rozbehnutie internetového podnikania nemusí byť vždy finančne a časovo náročné. Stačí, ak si svoje kroky najprv poriadne premyslíte a nájdete si spoľahlivých dodávateľov (nielen tovaru, ale aj softwaru na tvorbu e-shopu).

Čo si zabezpečiť, ak chcem podnikať cez internet :

  1. Keďže sa jedná o internetovú prezentáciu, potrebujete webové stránky. Webstránky sú vhodné na prezentáciu firmy, podnikateľského subjektu alebo produktu, eshopy riešia funkcionalitu internetového obchodu. V rámci tvorby webových stránok či eshopov môžete osloviť programátorov alebo firmy, ktoré vám stránky vytvoria na mieru. Ďalšia, momentálne preferovaná, možnosť je využitie už hotových redakčných systémov na prenájom, do ktorého len vložíte svoj obsah a vyberiete vhodnú grafickú šablónu.
  2. Potrebujete sa zviditeľniť na internete – teda je nutné zaregistrovať si doménu. Registrátorov je dosť, informujte sa o cenách. Ak zvolíte redakčný systém, nepotrebujete k doméne objednávať navyše webhosting, ani mailhosting. Pokiaľ plánujete tvorbu webstrány alebo eshopu na mieru, webhosting + mailhosting sa vám zídu.

 

Najlepšie riešenie je vyskúšať si tvorbu e-shopu alebo webstránky. Takto si overíte, či obsahujú funkcie, ktoré budete pre svoje podnikanie na internete potrebovať.

Napríklad BiznisWeb môžete testovať 15 dní úplne zadarmo. 

chcem podnikať cez internet a vytvoriť si e-shop
Vyskúšajte si podnikanie cez internet na 15 dní zadarmo na BiznisWeb.sk.

Ak chcete na začiatku podnikania ušetriť, môžte zvoliť lacnejšie riešenie, základný balík služieb a ak vám podnikanie na internete bude fungovať, ďalšie funkcie ako napríklad prepojenie na dodávateľov cez XML alebo splátkový predaj sa dajú objednať dodatočne. Ušetrené peniaze za tvorbu e-shopu sa dajú využiť na naštartovanie internetovej reklamy, či platené konzultácie s právnikom a účtovníkom.

Prečítajte si ďalšie tipy pre efektívne podnikanie cez internet:

Podnikanie cez internet – ako začať podnikať?

9 zastávok na ceste k úspešnému podnikaniu

5 krokov k tvorbe zarábajúceho e-shopu

avatar
Autor: Jana Polakovičová Ing. Jana Polakovičová pracuje v BiznisWebe od roku 2006. Venuje sa najmä internému SEO, SEM a CRO.

Stiahnite si aktualizovaný e-book o podnikaní na internete

Ako a v čom začať podnikať