Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

Eshopy, získajte náskok pred konkurenciou vďaka špičkovému SEO

SEOzraz 2020 v BratislaveV Bratislave za jeden deň uvidíte 17 popredných odborníkov na SEO z 8 krajín – na konferencii #seozraz 10. februára 2020. Na svoje si prídu aj majitelia či marketéri eshopov.

SEO alebo optimalizácia pre vyhľadávače by nemala chýbať v žiadnej marketingovej stratégii eshopu pre rok 2020. Obzvlášť pri eshopoch, pre ktoré z online návštevnosti doslova žijú. SEO sa dnes už nerieši len pre rast organickej (alebo neplatenej) návštevnosti. Hrá dôležitú rolu aj pri zabezpečení dobrej zákazníckej skúsenosti, napríklad keď zákazník hľadá odberné miesto eshopu, možnosti reklamácie či vrátenia tovaru.

Agentúra Basta digital, ako jeden z priekopníkov SEO na Slovensku, opäť po roku organizuje #seozraz. Z tejto konferencie chce spraviť najväčšiu SEO konferenciu v regióne CEE.

Vyhnite sa katastrofe pri migrácii eshopu či penalizáciám

Bastian Grimm z nemeckej agentúry Peak Ace je častým spíkrom na najväčších svetových SEO akciách a v roku 2019 bol v súťaži European Search Awards ocenený ako Search Personality of the Year. Na konferencii #seozraz vyvráti mýtus, že po migrácii vášmu eshopu nutne poklesne návštevnosť. Ak ste už niekedy eshop migrovali, viete, o čom hovoríme.

Holanďan Fili Wiese v minulosti pracoval v Google Search Quality tím a umožní nahliadnuť pod pokrievku penalizácií webov na Google a ukáže, ako sa im vyhnúť.

Naštartujte eshop vďaka dátam nielen doma

spíkri #seozraz2020

17 špičkových odborníkov zo 7 krajín vám na #seozraz 2020 prezradí svoje know how

Popredná česká SEO špecialistka Šárka Jakubcová z agentúry Taste Medio vie, ako využiť vaše dáta na zvýšenie predaja vďaka SEO.

Nemusíte mať rozpočet veľkých značiek, keď medzinárodné SEO robíte s rozumom. Holanďan Steven van Vessum z ContentKing predstaví svoje skúsenosti so SEO na viacerých trhoch.

Slovenská SEO stálica Tibor Peták z agentúry Gradeta hviezdila na #seozraz už minulý rok. Tentokrát sa zameria na to, ako navrhnúť alebo upraviť informačnú architektúru webov a eshopov na základe analýzy toho, čo ľudia reálne vyhľadávajú. Vaše pochybnosti pri nazývaní kategórií eshopu sa snáď vďaka tomu navždy rozplynú. Tibor stál ešte ako freelancer za hlavným slovenským informačným zdrojom Seochat.sk a dnes vedie vlastnú agentúru.

Áno, dá sa robiť link building aj pre eshopy a robia ho aj veľké značky

Hneď niekoľko prezentácií na konferencii #seozraz bude zameraných na budovanie spätných odkazov. Bez nich si SEO nevie ani v roku 2020 predstaviť hneď niekoľko svetoznámych odborníkov na SEO. Majitelia eshopov na túto SEO taktiku často rezignujú. Spíkri na #seozraz ukážu, ako na ňu.

Alexandra Tachalova z Ruska ukáže univerzálne stratégie pre link building, ktoré sa dajú použiť aj pre eshopy. Dokonca také, kde vám nový spätný odkaz pribudne do pár hodín.

Až z Filipín príde riaditeľ agentúry SharpRocket Venchito Tampon. Jeho firma sa špecializuje na linkbuilding a poskytuje ho pre veľké svetové značky. Venchito prispieva odborným obsahom na svetoznáme weby ako Forbes, Kissmetrics či Moz.

České duo Pavel Ungr a Zdeněk Dvořák poznajú aj takí marketéri na oboch stranách rieky Moravy, ktorí si myslia, že SEO je mŕtve. Zdeněk je v link buildingu legenda a ukotví link building do našich zemepisných šírok. Pavel ukáže jeho SEO rutinu s 15 rokmi skúseností.

Top of mind SEO influenceri zo strednej Európy

Z každej z nasledovných krajín strednej a východnej Európy vystúpi na konferencii #seozraz jeden z najvplyvnejších špecialistov na lokálnom trhu.

Rakúšan Alexander Rus je najaktívnejším SEO odborníkom na nemecky hovoriacich trhoch, ak ide o zdieľanie svojho know-how. Jeho Youtube kanál s viac ako 7000 odoberateľmi je hlavným zdrojom SEO know-how v nemeckom jazyku.

Gábor Papp organizuje najväčšiu maďarskú konferenciu zameranú na SEO, PPC a webovú analytiku s názvom Digital Cube.

Domácu scénu okrem Tibora Petáka zastupuje SEO guru Daniel Duriš z Basta digital. Daniel založil prvú SEO agentúru na Slovensku Pizza SEO (dnešná Basta digital) a dodnes patrí k domácim mienkotvorcom v tejto brandži. Služobne mladší, ale nemenej známy Mikuláš Prokop so svojou prácou pre Denník SME vyhral v roku 2019 prestížnu domácu súťaž Digital Pie.

Rumun Mihai Vinatoru je doma skutočná online marketingová celebrita. Objaví sa na každej konferencii, pravidelne je pozývaný do televíznych relácií.

Poznáte Yoast? A WordPress?

Medzi 17 spíkrami na konferencii #seozraz nájdete okrem absolútnej stredoeurópskej SEO špičky aj šéfku holandskej firmy Yoast Marieke van de Rakt, ktorej plugin Yoast SEO patrí medzi top 3 najpoužívanejšie pluginy pre WordPress weby.

Stará Tržnica bude 10. februára mekkou SEO

Organizátori očakávajú 10. februára zaplnenú Starú Tržnicu v Bratislave. Už prvá várka predaných lístkov naznačuje, že zloženie publika bude pestré a #seozraz bude medzinárodným aj v publiku. Všetky prednášky budú, samozrejme, v angličtine.

Všetky informácie nájdete na webe seo.zraz.sk. Early bird lístky sú v predaji do 20. 1. za 99 eur. Juniori a študenti si lístok kúpia už za 49 eur.

#seozraz je možné zorganizovať aj vďaka veľkej podpore partnerov, ktorými sú Collabim, whitepress, slido, Yoast, agentúra Riešenia a Google Partners.

V prípade akýchkoľvek otázok neváhajte kontaktovať:

Borbála Agócsová

agocsova@bastadigital.com

+421 915 207 019

 

O Basta digital

Basta digitalBasta digital je výkonnostná marketingová agentúra pre ambiciózne firmy.

Zabezpečujeme komplexné potreby našich klientov v online reklame, SEO, analytike, výkonnostnom content a social marketingu.

Sme osvedčený partner v segmentoch financie (banky, poisťovne, sprostredkovatelia), automotive (importéri, díleri), zdravie a krása (kliniky, nemocnice, ambulancie), cestovný ruch (hotely, CK), ako aj pre B2B a lead gen.

Od roku 2006 pomáhame pri globálnom raste slovenských firiem a pri vstupe medzinárodných klientov na CEE trhy.

Našou víziou je dosahovať najvyššiu európsku úroveň v efektívnom využití výkonnostných kanálov.

V roku 2018 sme boli ako jediná slovenská agentúra dvojnásobní finalisti v EMEA Google Premier Partner Awards, v roku 2019 sme si odniesli ocenenie Digital Pie v kategórii Execution a na European Search Awards sme získali nomináciu na ocenenie v kategórii Best Use of Search – Health.

Je jednou z iba 6 slovenských kľúčových Premier Google Partner agentúr špecializovaných na reklamu v systéme Google Ads. V roku 2017 spoluzaložila CEE Digital Alliance – alianciu špičkových nezávislých výkonnostných agentúr v strednej Európe.

avatar
Autor: BiznisWeb.sk Spolu s našimi klientmi vyvíjame redakčný systém (CMS) FLOX pre tvorbu webstránky a e-shopu. Svoj prvý e-shop či webstránku si u nás vytvoríte rýchlo a jednoducho aj bez programátora a grafika. Bez problémov k nám premigrujete i svoj zabehnutý e-shop. Vyskúšajte si, ako to u nás funguje na 30 dní zadarmo.

Diskusia k článku

Stiahnite si aktualizovaný e-book o podnikaní na internete

Ako a v čom začať podnikať