Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

Aký bude 4. ročník MastersGate 2019? – rozhovor s ambasádorkou, Adrianou Mučičkovou

Súťaž MastersGate a konferencia MastersGate Digital Summit, ktoré otvárajú nové príležitosti zabehnutým, ale i novo vytvoreným e-shopom, sa tešia veľkej obľube. A to nielen v domácej ecommerce, ale tiež v Čechách.

O tom, na čo sa môžeme tešiť v rámci 4. ročníka MastersGate, som sa rozprávala s ambasádorkou, Adrianou Mučičkovou z ui42.

 

1. Adriana, MastersGate (MG) otvára tento rok svoje brány už po štvrtýkrát. Tento ročník však bude iný ako ostatné. Prezraď, v čom a prečo ste sa rozhodli pre zmenu?

Adriana Mučičková, ambasádorka MastersGate

Adriana Mučičková z ui42.sk, ambasádorka súťaže MastersGate

Úprimne? Viedli nás k tomu organizátorské okolnosti :). Tento ročník som mala naplánovaný a do detailov úplne inak. Nakoniec však prišlo k úžasnému prepojeniu s platformou šikovných ľudí z HubHubu, ako aj z radov nášho generálneho partnera, Slovenskej sporiteľne.

Summit je rozdelený do 3 samostatných dní. Prvý deň je absolútne bezplatný a teda brány sú otvorené pre všetkých, ktorí majú záujem o free konzultácie od odborníkov pre ecommerce a digital. Zároveň, počas celého poobedia, bude pod dohľadom odbornej poroty prebiehať hodnotenie finalistov súťaže MastersGate Awards. No a večer vyspovedáme garantov projektu. Taký príjemný bezplatný e-HubHub Day, plný networkingu.

Druhý deň už bude prebiehať tá “vážnejšia” časť a teda samotná konferencia s nabitým lineupom digital a ecommerce hviezd. Medzi účastníkmi je už teraz potvrdených vyše 💯 eshopov. Bude teda s kým zdieľať svoje otvorené otázky :). Večer sa zakončí slávnostným odovzdávaním cien pre víťazov MastersGate Awards. Na ich počesť si štrngneme na afterke.

Posledný, a teda tretí deň, je venovaný workshopom dvoch zahraničných odborníkov – Raluca Radu z e-shopu Answear a Vitaly Friedman, špecialista na UX.

 

2. Minulý rok ste získali medzinárodné ocenenie CESAwards 2018 v kategórii Best Accelerator/Incubator. To je skvelá satisfakcia za doterajšiu prácu a zároveň silná motivácia na ďalšie zlepšovanie. Aké boli prvé dojmy pri preberaní ceny?

Adriana Mučičková

Súťaž MastersGate získala minulý rok medzinárodné ocenenie CESAwards 2018 v kategórii Best Accelerator/Incubator. Zdroj foto: IG ui42.digital

Radosť. A hneď za tým nasledovala gratulácia od kamošov z eshopu eyerim :). MastersGate vznikol ako pomoc pre eshopy a ak doteraz pomohol pri písaní aspoň jedného ecommerce príbehu, tak to má celé zmysel. Nie je žiadnym tajomstvom, že v minulosti boli medzi víťazmi súťaže MastersGate Awards dnes už veľké eshopy ako sú GymBeam a Dedoles alebo obľúbené hračkárstvo pre deti Toyeto, či slovenský výrobca a distribútor peelingov MARK face and body ale aj mnohé ďalšie.

 

3. Tento rok sa do súťaže prihlásilo 170 e-shopov, z ktorých ste 26. apríla vybrali finalistov a od 2. mája 2019 za ne môžeme hlasovať. Aké výhody prináša MG účastníkom súťaže?

MastersGate je pomyselnou bránou k úspechu. Môže to znieť ako klišé, no je to tak. Samotnou bránou je práve tá cesta, ktorú absolvujú finalisti a účastníci súťaže. Slúži na nakopnutie celých marketingových tímov. Tie si zrovnajú svoj biznis model, pozrú sa opäť na stratégiu a nastavia si často nové a ambiciózne ciele, ktoré prezentujú odbornej porote. Následne na konferencii stretnú zaujímavých partnerov, či ďalších majiteľov eshopov a brány k úspechu sú doslova otvorené. Nejedno kvalitné partnerstvo vzniklo práve vďaka MastersGate.

 

4. Minulý rok som mala tú česť zúčastniť sa jesenných akceleračných workshopov MastersGate Academy, ktoré sú určené nielen pre víťazov a finalistov súťaže, ale aj pre širšiu verejnosť. O každý jeden z nich bol evidentne veľký záujem, lebo bolo vždy plno :). Plánuješ ich tento rok kapacitne rozšíriť?

Academy a jej budúcnosť ostáva zatiaľ otvorená. Uvidíme, ako bude koncept pokračovať ďalej. Avšak mnohých kvalitných speakrov a obsah, na ktorý sme skrz akadémiu upriamili pozornosť verejnosti, je aktuálne vidno na ďalších marketingových eventoch. Verím, že tomu tak bude aj do budúcna.

 

5. MastersGate teda nie je len o súťaži, výhrach a nadviazaní nových spoluprác pre finalistov. Má čo ponúknuť aj začínajúcim e-shopárom či skúseným podnikateľom, ktorí chcú svoj biznis ďalej rozvíjať. Prečo by na evente nemali chýbať ani oni?

Networking a budovanie komunity sú jedným z kľúčov úspechu, na ktorý prišli už mnohí skúsení podnikatelia. Určite odporúčam prísť aspoň na jeden z troch dní MastersGate Digital Summit. Či už si vyberiete workshopy so zahraničnými expertmi, konferenciu nabitú unikátnym programom pre ľudí z digitálu a ecommerce, alebo bezplatné konzultácie počas prvého dňa, garantujeme vám, že vykročíte šťastnou nohou. Čakáme vás 28. – 30. mája v Bratislave :).

 

lístky na MastersGate

 

Adriana Mučičková, ambasádorka MastersGateAdriana Mučičková, absolventka FMK UCM v Trnave má bohaté skúsenosti s akceleráciou eshopov a realizáciou eventov.

Po odmoderovaní 2. ročníka MG sa stala jeho hlavnou organizátorkou a zároveň ambasádorkou.

 

 

 

avatar
Autor: Jana Kvasnicová V BiznisWebe pracujem od r. 2009, začínala som na supporte, kde som mala skvelú príležitosť zoznámiť sa s reálnymi potrebami a otázkami podnikateľov či majiteľov e-shopov a webstránok. A preto sa snažím hľadať také témy, ktoré vám ponúknu užitočné odpovede. Máte iný názor? Budem vďačná za váš feedback - kvasnicova@biznisweb.sk :)

Diskusia k článku

Všetky dôležité informácie o podnikaní na internete, inšpiratívne príbehy a tipy od úspešných e-shopárov nájdete aj v našom ebooku Ako a v čom začať podnikať

Ako a v čom začať podnikať