Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

Ako zrýchliť načítanie vášho e-shopu či webstránky

rýchla tvorba webstránky a e-shopuPrečo je dôležité rýchle načítanie vášho e-shopu či webstránky?

Rýchlosť načítania webu ovplyvňuje používateľský zážitok, celkovú návštevnosť vášho webu a samozrejme od nej závisí aj to, či u vás zákazník zrealizuje objednávku. Nikto v dnešnej dobe nebude čakať 2 minúty, kým sa mu načíta obsah stránky.

Pretože rýchla doba, v ktorej žijeme, si žiada rýchle riešenia. Tie nám deň čo deň uľahčujú život a urýchľujú prácu.

A v oblasti tvorby e-shopu či webstránky je to rovnako. Sám Google kladie dôraz na rýchle načítanie webov už od roku 2010. Od júla 2018 je rýchlosť načítania webu oficiálne jedným z hodnotiacich faktorov mobilného vyhľadávania. Google pritom preferuje rýchlosť načítania webu do 3 sekúnd.

 

Ako dosiahnuť čo najrýchlejšie načítanie vášho e-shopu či webstránky?

1. Rýchly webhosting

Ak sa v začiatkoch rozhodnete pre pomalý webhosting, na ktorom funguje váš e-shop či web na prenájom, resp. web vytvorený na mieru, okrem komplikácií počítajte aj so zbytočnými výdajmi. Preto je vhodné najprv si detailne otestovať rýchlosť daného e-shopového riešenia. K dispozícii sú väčšinou 30-denné testovacie verzie. V BiznisWebe ponúkame možnosť predĺžiť si test aj na 90 a viac dní.

2. Komprimované obrázky 

Mať profi produktovú fotografiu či banner o veľkosti 5 MB alebo 1 MB je rozdiel. Ideálna veľkosť produktových obrázkov na webe je do 150 kB. Ak neviete, ako na kompresiu obrázkov, odporúčame náš návod.

3. Font

Žiadne komplikované fonty na mieru nepotrebujete, vyberte si taký font písma, s ktorým nemá problém ani Google.

4. Žiadny flash, javascripty, počítadlá, meninové kalendáre a pod.

Nič z týchto bývalých vychytávok už nepatrí na moderný e-shop či webstránku.

5. Poradie načítania prvkov webu

Zlaté pravidlo hovorí, že hlavný obsahový stĺpec má prednosť pred tými bočnými. Rešpektujte ho.

6. Responzívny dizajn

Nie mobilná verzia – ak prevádzkujete svoj web na adrese m.domena.sk, mali by ste sa čo najskôr poobzerať po responzívnej verzii. Takéto presmerovanie taktiež spomaľuje načítanie webu na mobilných zariadeniach.

7. Odstráňte chyby 404 

A cyklické presmerovania – chybové hlášky 404 nájdete rýchlo aj cez Google Search Console.

 

Viac informácií o tom, prečo je dôležitá rýchla tvorba webstránky a e-shopu nájdete aj v našom článku na HNonline.sk.

 

avatar
Autor: BiznisWeb.sk Spolu s našimi klientmi vyvíjame redakčný systém (CMS) FLOX pre tvorbu webstránky a e-shopu. Svoj prvý e-shop či webstránku si u nás vytvoríte rýchlo a jednoducho aj bez programátora a grafika. Bez problémov k nám premigrujete i svoj zabehnutý e-shop. Vyskúšajte si, ako to u nás funguje na 30 dní zadarmo.

Diskusia k článku

Všetky dôležité informácie o podnikaní na internete, inšpiratívne príbehy a tipy od úspešných e-shopárov nájdete aj v našom ebooku Ako a v čom začať podnikať

Ako a v čom začať podnikať