Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

Oleamo.sk – prémiové olivové oleje z celého sveta nájdete v e-shope z Trenčína

oleamo e-shop s kvalitnými olivovými olejmiĎalší z podnikateľských príbehov e-shopov z BiznisWebu má olivovú príchuť, riadi sa rebríčkom najlepších svetových olivových olejov a na svedomí ho majú dvaja mladí ľudia z Trenčína Michal a Barbora.

Na ich eshope oleamo.sk nájdete extra panenské olivové oleje z Talianska a Španielska, bio olivové oleje, olivové oleje s jemnouintenzívnou chuťou alebo olivové oleje na pečenie.

 

1. Michal, prečo ste sa s Barborou rozhodli na e-shope predávať práve kvalitné olivové oleje? Ponuka v obchodných reťazcoch či bio obchodoch a špecializovaných predajniach nie je dostatočná?

oleamo

Barbora Hozlárová a Michal Kucharovič z oleamo.sk

Presne tak, na Slovensku sa s kvalitným olivovým olejom stretneme veľmi zriedkavo. Kedysi som vyskúšal práve u Barborky jeden domáci olivový olej z Chorvátska, ktorý mal krásnu jablkovo rajčinovú príchuť. Márne som si potom kupoval rôzne značky a rôzne druhy s nádejou, že nájdem niečo podobné. Neskôr sme sa pustili do pátrania a do objavovania sveta kvalitných olivových olejov a zistili sme, že je to sféra veľmi podobná trhu kvalitných vín a že je veľmi vzdialená našej krajine. U nás sa v olivových olejoch nikto nevyzná, v slovenských článkoch je totálny mix názorov, predajcovia si propagujú iba tie svoje, najlepšie na svete produkty.

Našli sme súťaže, ktoré sa dajú považovať za objektívne a olivové oleje, ktoré sú vysoko v hodnoteniach. Po ich ochutnaní to bolo jasné sú neporovnateľne lepšie a musíme ich začať dovážať na Slovensko :).

 

2. Plánujete svojich zákazníkov aj vzdelávať napr. na blogu? Aby vedeli rozoznať kvalitný olivový olej? Alebo, aby zistili, že za približne rovnakú cenu, akú investujú do olivových olejov v supermarketoch, môžu u vás získať akostný olivový olej, ktorý ide ruka v ruke so zdravým životným štýlom?

Plánujem v blízkej dobe pridať jednoduché infografiky, ktoré by vedeli ľahko podať dôležité informácie. Nikomu sa už nechce čítať dlhé blogy o technických záležitostiach, a tak sa prikláňam k infografike. Pravdivé informácie sú práve pri potravinách veľmi dôležité, pretože sme to, čo jeme a keď zlými návykmi a zlou prípravou kazíme potraviny, veľmi si škodíme. Tak je to aj pri otázke tepelného spracovania olivového oleja, ktorý, keď je kvalitný, zvláda pečenie na 180 °C , dokonca až do 210 °C úplne v pohode. Stretávam sa najmä s opačným názorom ľudí, kto vie, odkiaľ to majú :). S cenami a kvalitou je to tak, že u nás máme momentálne výborný španielsky jednodruhový olivový olej s chráneným označením pôvodu, ktorý je za rovnakú sumu ako bežný supermarketový olej.

 

e-sho ako výhra v súťaži3. V tipovacej súťaži na našej FB stránke ste vyhrali polročné predplatné najvyššieho balíčku PREMIUM. Za ten čas ste si e-shop poriadne vytunili aj po dizajnovej stránke. Dávate si záležať na kvalitných produktových fotografiách, dokonalých popisoch produktov. To všetko zvládate len vy dvaja s Barborou alebo máte k dispozícii profi grafika, webdizajnéra a fotografa? Radí vám niekto?

To bola perfektná náhoda, pretože sme práve rozmýšľali nad zmenou webu a táto výhra prišla ako na zavolanie. Všetko, čo sa týka webu si robíme sami, bohužiaľ to takto trvá dlhšie. Pomáhajú nám najmä kamaráti, ktorí sa podieľali na fotografiách, účtovníctve alebo podnikateľských radách ohľadne eshopu. Najviac to bol kamarát a zároveň jeden z klientov Bizniswebu, Majo Ďurmek z liliana.sk, ktorý mi venoval veľmi veľa svojho času a rád od začiatku myšlienky podnikania na internete. Veľmi mi pomáhal aj s UX, ktoré som na začiatku vôbec nevnímal.

 

4. Pôvodne ste mali rozbehnutý e-shop oleamo.com na inej platforme. Zdá sa, že výhra padla na úrodnú pôdu :), pomohol vám FLOX zvýšiť tržby v e-shope? Resp. uľahčil vám nejakým spôsobom podnikanie na internete?

Vyzeralo to tak, že to budeme využívať FLOX iba ako nejakú bokovku, ale potom som v ňom objavil veľké možnosti na customizáciu a úpravu podľa vlastných predstáv, tak sa mi to veľmi zapáčilo. Možnosti CSS spravili tiež svoje, veľmi mi pomohli online návody a taktiež úžasný support, ktorý mi vždy všetko vyriešil hneď.

Šablóny sa dajú upraviť, web frčí ako má, kompatibilita s Analytics, platobnými bránami alebo účtovným software je úplne bezproblémová, tak je to oveľa lepšie a najmä ľahšie ako predtým. Veľmi nám stúpli konverzie, myslím, že je to aj kvôli jednoduchému spôsobu objednávania.

 

5. Novinkou vo vašom sortimente sú zemiakové chipsy, pomaly pečené na panenskom olivovom oleji s himalájskou soľou. Plánujete ponuku rozšíriť aj o takéto zdravšie varianty obľúbených pochúťok?

Chcel by som mať na oleamo.sk aj výrobky, ktoré sú viazané na kvalitné olivové oleje. Beriem ich ako zdravšiu alternatívu k produktom vyrobeným z iných tukov, a preto sem-tam niečo pridáme. Či už sú to chipsy, alebo možno v budúcnosti talianska olivovo olejová nutella. Jasné, že vždy sú a budú tieto produkty vyberané na základe kvality olivových olejov, z ktorých sú vyrobené. Napr. chipsy San Nicasio sa vyrábajú pomalým a šetrným smažením pri 145 °C v olivovom oleji, ktorý má chránené označenie pôvodu od Almazaras de la Subbética, od ktorých je aj momentálna jednotka vo svete extra panenských olivových olejov, Rincón de la Subbética.

 

Je nám cťou, že do našej BiznisWeb rodiny pribudol ďalší zaujímavý projekt, ktorý má navyše edukatívny cieľ naučiť nielen svojich zákazníkov, že kvalitný olivový olej zvláda tepelné spracovanie do 210 °C a ponúkať aj na Slovensku prémiové olivové oleje.

Premýšľate aj vy o tom, že začnete s podnikaním na internete? Stiahnite si náš ebook Ako a v čom začať podnikať, kde nájdete okrem základných informácií aj inšpiratívne príbehy ďalších e-shopárov z BiznisWebu.

stiahnuť ebook zadarmo

 

avatar
Autor: Jana Kvasnicová V BiznisWebe pracujem od r. 2009, začínala som na supporte, kde som mala skvelú príležitosť zoznámiť sa s reálnymi potrebami a otázkami podnikateľov či majiteľov e-shopov a webstránok. A preto sa snažím hľadať také témy, ktoré vám ponúknu užitočné odpovede. Máte iný názor? Budem vďačná za váš feedback - kvasnicova@biznisweb.sk :)

Diskusia k článku

Všetky dôležité informácie o podnikaní na internete, inšpiratívne príbehy a tipy od úspešných e-shopárov nájdete aj v našom ebooku Ako a v čom začať podnikať

Ako a v čom začať podnikať