Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

Najlepší darček je ten personalizovaný od babygift.sk

Zuzana Jánošová si svojim podnikaním na internete splnila sen. Nielen, že si stihla naplno užiť materskú dovolenku, ale svojimi unikátnymi produktami vyčarila úsmev na tvárach viac ako tisícky obdarovaných. Originálne osobné darčeky z babygift.sk chytia za srdce naozaj každú vekovú skupinu. Veď, posúďte sami.

 

vplyv influencerov na budovanie značky

vplyv influencerov na budovanie značky babygift.sk

1. Zuzka, ste veľmi aktívna aj na sociálnych sieťach. Na Instagrame nájdeme množstvo fotiek Vašich produktov od známych osobností. Ako sa Vám táto stratégia brandingu cez ambbasádorky osvedčila?

Myslím si, že je to určite výborná forma propagácie, nakoľko je to pre ľudí, teda nových klientov referencia z prvej ruky, a ako sa hovorí, tá je najrelevantnejšia a pre nás podnikateľov najlepšia reklama :).

2. Babygift je jediný exkluzívny predajca personalizovaných darčekov na Slovensku. Prezraďte, ako sa Vám podarilo nadviazať takúto lukratívnu spoluprácu s výrobcom Martello?

Bol to zdĺhavejší proces, návšteva u výrobcu v zahraničí, spoločné stretnutia a nakoniec očakávaná dohoda o spolupráci a moje splnenie sna, nakoľko som v ten produkt veľmi verila a veľmi si priala ponúknuť ho na slovenskom trhu.

3. Vďaka Vášmu podnikaniu neexistuje nechcený alebo zbytočný darček :). Každý produkt je originálny, praktický a zároveň krásnou pamiatkou na celý život. Stáva sa, že zákazník si svoju objednávku nepreberie? Takýto špecifický produkt sa už nedá vrátiť ani predať vo výpredaji. Ako vtedy postupujete?

Áno, stávalo sa to bežne. Nakoľko sú naše produkty vyrábané na mieru, a každý produkt je jedinečný a patrí jedinej osobe na svete, museli sme pristúpiť k tomu,  že naše objednávky musia byť uhrádzané od klientov ešte pred začatím výroby. Slovenskí kupujúci nie sú na tento druh platieb zvyknutí, a radi nakupujú online s platbou až pri prevzatí od kuriéra. Naši klienti to krásne akceptujú, a veľmi si to vážime, pretože už po tých rokoch práce cítiť z ľudí dôveru v náš eshop.

4. Vašu ponuku neustále rozširujete – v e-shope dnes nájdeme detské deky, detské sety s menom, vankúše s menom, písmenkové lampy, Disney mená či fotorámiky a drevené kocky s menom. Na babygift.sk ponúkate darčeky pre všetky vekové kategórie a príležitosti. Dokázali ste zaplátať dieru na trhu. Nájdeme veľa internetových obchodov s tzv. gadgetmi a gýčovými darčekmi, ktoré niekde na polici zapadnú prachom. Ako dlho Vám trvalo, kým ste prišli na to, v čom vlastne chcete podnikať?

Myšlienka o predaji týchto personalizovaných dečiek mi chodila hlavou aj dva roky. Potom som si pomocou sociálnych sieti urobila malý prieskum o záujme a tam som už pochopila, že sa do toho môžem kľudne pustiť, a začala som premýšlať, aký koncept tomu dám. Ostali sme pri tom, že naše darčeky sú osobné, unikátne každý darček je jediný na svete. Obsahuje meno, dátum a čas narodenia, dĺžku a hmotnosť pri narodení. Myslím, že označenie JEDINÝ NA SVETE je pre naše darčeky správny :).

 

Za Zuzkiným rozhodnutím začať podnikať na internete bola túžba po unikátnom darčeku pre druhú dcérku. Jej produkty majú na sociálnych sieťach skvelý ohlas. A práve Facebook a Instagram sú hlavným zdrojom nových zákazníkov. Zuzana našla tie správne marketingové kanály, ktorými sa dokázala priblížiť k svojej cieľovej skupine.

Chcete si aj vy vytvoriť úspešný e-shop a začať si plniť svoje sny? Podnikanie na internete môžete rozbehnúť aj popri materskej či rodičovskej dovolenke. Vyskúšajte si to na 30 dní zdarma

ako si vytvoriť e-shop a webstránku

 

 

avatar
Autor: Jana Kvasnicová V BiznisWebe pracujem od r. 2009, začínala som na supporte, kde som mala skvelú príležitosť zoznámiť sa s reálnymi potrebami a otázkami podnikateľov či majiteľov e-shopov a webstránok. A preto sa snažím hľadať také témy, ktoré vám ponúknu užitočné odpovede. Máte iný názor? Budem vďačná za váš feedback - kvasnicova@biznisweb.sk :)

Stiahnite si aktualizovaný e-book o podnikaní na internete

Ako a v čom začať podnikať