Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

Októbrový update FLOX 3

nové funkcie pre e-shopy a webstránky vo FLOX 3Ak patríte medzi podnikateľov, ktorí svoj e-shop či webstránku vybudovali vo FLOX 3, po včerajšom update máte k dispozícii množstvo nových funkcií a noviniek.

Predstavme si tie najdôležitejšie.

PRIAME NAPOJENIA NA DOPRAVCOV

Rýchlejšie a jednoduchšie nastavenie doručenia a previazania dopravcov a ponúkaných služieb.

Z priameho napojenia svojho e-shopu na dopravcov GLSGEISDPDDHLZásielkovňu, Uloženku či Slovenskú poštu tak dokážete vyťažiť oveľa viac ako doteraz. Ušetríte si čas strávený dodatočnou úpravou objednávok.

Odporúčame prečítať jednotlivé NÁVODY.

 

ČO TO ZNAMENÁ V PRAXI?

Že môžete využiť aj rôzne doplnkové možnosti, ktoré jednotlivé prepravné spoločnosti ponúkajú.

  1. Pre konkrétnu dopravu si môžete nadefinovať potrebných dopravcov. Zákazníkovi sa táto možnosť následne zobrazí v objednávkovom formulári. Ak napríklad zákazník kupuje smoothie mixér, pošlete mu ho cez GEIS službu Parcel, ale ak kupuje chladničku, doručíte mu ju cez GEIS službu Cargo. Doteraz ste takéto zásielky museli upravovať manuálne. V rámci priameho napojenia na GEIS sme pridali tiež nastaviteľné telefonické avízo.
  2. Uloženka a Zásielkovňa umožňujú posielať balíčky prostredníctvom externých dopravcov ako Česká pošta, Slovenská pošta alebo DPD Pickup. Doteraz ste mali možnosť posielať zásielky len medzi pobočkami.
  3. Čo sa týka Slovenskej pošty, máte možnosť nastaviť odlišnú adresu pre spätné zaslanie.
  4. Do zásielok doplňuje FLOX 3 automaticky hmotnosťvyplnenú v objednávke. Ak nie je vyplnená, predvyplní hodnotu 1 – východzí balík. V zásielkách tiež môžete vyhľadávať podľa mena konkrétneho zákazníka.

ĎALŠIE INOVÁCIE VO FLOX 3

  • Svižnejšie a rýchlejšie načítanie vášho webu vďaka novej verzii jQuery.
  • Máte možnosť nadefinovať si emailové adresy pre zasielanie notifikácií o odoslaných komentároch v bloku Novinky.
  • Upravili, resp. štylisticky učesali sme chybové hlášky o nutnosti prihlásenia, absentujúcich právach používateľa …:)
  • Pokiaľ evidujete problémy na webe, odporúčame premazať históriu prehliadača, resp. CTRL+F5, na zariadeniach s iOS Command+R. Ak bude situácia pretrvávať, ozvite sa nám 🙂

V prípade, že prevádzkujete CZ jazykovú verziu, poteší vás informácia o možnosti využívania zákazníckych recenzií pre Google Merchant a doplnenie možnosti vloženia pokročilého retargetingového kódu Skliku.

Týmto včerajším updatom sme odštartovali sériu vylaďovania obrázkov, ktoré sú jedným z najviac určujúcich faktorov v Page Insights Score.

Tešíme sa na ďalšie funkcie, ktoré budú súčasťou ďalšieho updatu. O tom, ktoré to budú, rozhodujú vaše hlasy v Knihe prianí.

Preto nezabúdajte hlasovať :).

Majte pohodový, pestrofarebný jesenný deň, 

 

avatar
Autor: BiznisWeb.sk Spolu s našimi klientmi vyvíjame redakčný systém (CMS) FLOX pre tvorbu webstránky a e-shopu. Svoj prvý e-shop či webstránku si u nás vytvoríte rýchlo a jednoducho aj bez programátora a grafika. Bez problémov k nám premigrujete i svoj zabehnutý e-shop. Vyskúšajte si, ako to u nás funguje na 30 dní zadarmo.

Diskusia k článku

Všetky dôležité informácie o podnikaní na internete, inšpiratívne príbehy a tipy od úspešných e-shopárov nájdete aj v našom ebooku Ako a v čom začať podnikať

Ako a v čom začať podnikať