Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

10 najčítanejších článkov v roku 2016

články o podnikaní na internete, ako vytvoriť e-shop v roku 2017

Pripravení naštartovať novú etapu v podnikaní na internete? Kopec zaujímavých inšpirácií nájdete aj v článkoch z roku 2016.

Tak ako, priatelia? Vydarila sa tohtoročná vianočná sezóna podľa vašich predstáv?

Veríme, že vám pomohli aj inšpirácie a tipy z našich článkov. Štatistiky hovoria, že vás najviac zaujali témy, ako svoj e-shop pripraviť na nápor zákazníkov a príbehy úspešných e-shopárov.

Nech sa páči, pripravili sme pre vás prehľad 10 najčítanejších článkov, ktoré vás dokážu posunúť vpred aj na začiatku nového roka.

Nájdete v nich hodnotné tipy na získavanie zákazníkov a nových objednávok, nech už podnikáte na internete v ktorejkoľvek oblasti.

tipy, ako pripraviť svoj e-shop na vianočnú sezónu

Ako pripraviť svoj e-shop na ďalšiu sezónu? Poradí vám Daniela Mudráková.

1. Ako pripravujete svoj e-shop na ďalšiu predajnú sezónu? Čo nevidieť je tu Valentín a tak nezaškodí pripomenúť si, ako na “poslednú” chvíľu vymyslieť dobrú stratégiu predaja.  Určite sa vám hodia rady od skúsenej odborníčky na obsahový marketing – Daniely Mudrákovej

 

Podnikateľský príbeh Vierky Gimeckej, 1. slovenskej Jumping®  inštruktorky

Ako začať podnikať na internete? Príbeh 1.slovenskej Jumping® inštruktorky Vierky Gimeckej.

2. Veľmi sa tešíme, že príbehy o podnikaní na internete a tvorbe e-shopu od skúsených podnikateľov vás inšpirujú. Snažíme sa vždy vybrať inovatívne projekty, aby sme vám ukázali, že na internete dokážete predať prakticky čokoľvek. Stačí si veriť a pre svoje podnikanie urobiť maximum.

Svoje sny na realitu mení aj Vierka Gimecká, 1. slovenská Jumping® inštruktorka, ktorej príbeh vás najviac zaujal, možno aj  tým, že okrem školení Jumpingu® navrhuje aj vlastnú kolekciu športového oblečenia.

 

skalnicky.eu - zahradnictvo emma s.r.o.

Aké to je, keď vám e-shop kvitne pod rukami? Spýtali sme sa Igora Čerešňáka zo Skalničky.eu.

3. V predvianočnom čase vás oslovil najmä rozhovor s Igorom Čerešňákom zo Skalničky.eu, ktorý založil rodinné Záhradníctvo EMMA s.r.o.

Okrem tipov na originálne vianočné dekorácie prezradil, prečo je dôležité spolupracovať so spoľahlivým prepravcom.

 

michal-jaros-beardgurusk

Chystáte sa založiť e-shop, ale stále neviete, aké produkty by ste mali predávať? Čo tak skúsiť niečo nové, inovatívne alebo rovno vaše? Snahu a úsilie Michala Jaroša z BeardGuru.sk zákazníci ocenili a jeho e-shop obsadil prvé miesta na Googli.

4. Viete, aké vlastnosti by mal mať úspešný podnikateľ, ktorý chce svoj e-shop ďalej rozvíjať a ponúkať tie najlepšie služby svojim zákazníkom?

Podľa Michala Jaroša z BeardGuru.sk je to empatia. Prečo, to zistíte v článku. Michal radí slovenským bradáčom, ako sa starať o bradu a vlasy a od roku 2016 vyrába aj vlastné oleje a balzamy na bradu.

 

Hynek Vlček - zakladateľ CykloArt

Športovci z Cykloartu porozprávali, prečo je vhodné okrem kamenej predajne prevádzkovať aj e-shop a staviť na LOCAL SEO.

5. Ruku na srdce, kto by nechcel získať so svojim e-shopom prvé miesta vo výsledkoch vyhľadávania na Google?

Lokalizácia vášho podnikania vám v tom môže pomôcť :).

Presne ako eshop.cykloart.cz.

 

responzívna šablóna e-shopu

Podnikať na internete môžete začať aj popri zamestnaní, napríklad ako manželia Dvořákovci z MonaVera.sk.

6. O tom, že začať podnikať na internete sa dá aj bez skladových priestorov a popri zamestnaní nám porozprávali manželia Dvořákovci z MonaVera.sk.

Prevádzkujú značkový detský bazárik a portfólio svojich služieb nedávno rozšírili aj o pelechy pre psov a mačky z vlastnej dielne.

 

ssl certifikát pre web zdarma

Každý klient služby BiznisWeb získa automaticky SSL certifikát pre svoj e-shop či webstránku zdarma a navždy.

7. Ako iste viete, politika Google motivuje majiteľov webstránok a e-shopov k používaniu SSL certifikátov. Svoje o tom vedia aj tí klienti, ktorí k nám prešli od konkurencie, kde HTTPS nevyužívali. Práve SSL certifikát, spolu s ďalšími krokmi, totiž dokáže zredukovať prepad pozícií vo výsledkoch vyhľadávania na minimum. Google dokonca blokuje e-shopy, registrované v Google nákupoch, ktoré nemajú platný SSL certfikát.

 

ako začať s affiliate marketingom

Affiliate marketing je skvelý spôsob ako si dobre zarobiť a nepohnúť sa zo stoličky 🙂

8. Pojem Affiliate marketing vám už predstavil aj Štefan Polgári z Dognet.sk. Vďaka Affiliate si dokážete slušne zarobiť a pritom nemusíte vytiahnuť ani päty z domu. Stačí len vedieť, ako na to. A tak sme využili osobnú skúsenosť Daniely Mudrákovej, ktorá si výhody Affiliate marketingu vyskúšala v praxi a veľmi jednoducho ich vysvetlila aj tým, ktorí o Affiliate dovtedy nič netušili.

 

tipy ako zvýšiť návštevnosť webstránky a eshopu cez veľkú noc

Kolotoč akcií a výpredajov začína nanovo. Veľkonočné tipy pre e-shopy z uvedeného článku ale využijete aj napr. na Valentína.

9. Aj drobné dizajnové úpravy súvisiace s ročným obdobím alebo sviatkom dokážu zvýšiť počet vašich objednávok v e-shope. Venujete sa im? 5 jednoduchých tipov, ako pripraviť svoj e-shop či webstránku na veľkonočné sviatky môžete využiť aj tento rok.

 

copywriting

Chcete sa v novom roku naučiť písať nadpisy, ktoré zaujmú čitateľov na prvý pohľad?

10. Dali ste si do nového roka záväzok, že sa budete venovať vášmu blogu? Tak to máte u nás pochvalu! Obsahový marketing je totiž základ úspechu. Pozornosť vašich čitateľov musíte získať už samotným nadpisom. Vďaka týmto tipom sa naučíte písať správne a trefné nadpisy za pár minút.

 

Prajeme vám vydarený rok 2017 a veľa nových a spokojných zákazníkov 🙂

podpis-sk

avatar
Autor: BiznisWeb.sk Spolu s našimi klientmi vyvíjame redakčný systém (CMS) FLOX pre tvorbu webstránky a e-shopu. Svoj prvý e-shop či webstránku si u nás vytvoríte rýchlo a jednoducho aj bez programátora a grafika. Bez problémov k nám premigrujete i svoj zabehnutý e-shop. Vyskúšajte si, ako to u nás funguje na 30 dní zadarmo.

Diskusia k článku

Všetky dôležité informácie o podnikaní na internete, inšpiratívne príbehy a tipy od úspešných e-shopárov nájdete aj v našom ebooku Ako a v čom začať podnikať

Ako a v čom začať podnikať