Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

Na začiatok stačí aj obývačka – ako začať podnikať na internete, ak nemáte priestory

Viete, kedy je ten najlepší čas dať zbohom rutine a rozbehnúť svoj vlastný biznis?

S podnikaním na internete môžete začať hoc aj hneď. Presne, ako náš Filip Flox vo videu.

Vlastný biznis dokážete rozbehnúť, aj keď ste zamestnancom inej firmy. Neskôr to bude pre vás veľké plus. Veď posúďte sami.

monavera.sk - majitelia e-shopu s detským oblečením

manželia Dvořákovci z monavera.sk majú vynikajúcu výstupnú kontrolu – fenka Bella dozerá, aby bolo všetko tip-top 🙂

Podnikať sa dá  aj v prípade, že pracujete na plný pracovný úväzok. Stačí mať zamestnanie, kde vám šéf akceptuje vašu živnosť a vybaviť všetky potrebné náležitosti. Napríklad ako manželia Dvořákovci z Trenčína.

administrácia e-shopu, pridávanie produktov na e-shop

pridávanie nového tovaru na e-shop monavera.sk je rýchle a majitelia si vystačia s kvalitnejším foťákom vo svojom smartphone

Škatule s tovarom majú u nich svoje čestné miesto. Obývačka sa po pracovnej dobe mení na distribučné stredisko e-shopu, fotoateliér a zároveň manufaktúru na pelechy pre domácich miláčikov. Zaujíma vás, ako sa to všetko dá zosúladiť a neprísť pri tom o nervy?

Nech sa páči, prečítajte si ich podnikateľský príbeh.

1. Prečo práve detský bazárik?

Už dlhšie sme sledovali, že mamičky v okolí rady nakupujú nielen nové, ale aj nosené oblečenie detí svojich známych, rodinných príslušníkov, priateľov.

A keďže sme nechceli hneď začať podnikať „na plný úväzok“, ale skôr si privyrobiť, nakoľko sme obaja zamestnaní, skúsili sme to s e-shopom MonaVera.sk a zamerali sa práve na značkové detské oblečenie za nízke ceny.

Máme zopár overených dodávateľov, no neprestávame hľadať ďalej.

Prioritná je pre nás kvalita tovaru a to nám vie zabezpečiť zatiaľ len niekoľko zahraničných dodávateľov.

2. Čím sa Vaša ponuka líši od konkurenčných, v čom je iná, lepšia?
originálne látkové pelechy pre domácich miláčikov

každý je originál – pelechy od MonaVera.sk sú šité na mieru presne podľa priania zákazníčok

Ako som už povedal, dôležitá je pre nás kvalita! To je najdôležitejší parameter pre nás a našich spokojných zákazníkov, ktorých neustále pribúda, za čo im ďakujeme a čo svedčí práve o našom prístupe k výberu tovaru. Taktiež sme sa zamerali aj na lokálnych zákazníkov v Trenčíne a okolí, kde im vieme dodať tovar až priamo domov a to zdarma, bez poplatkov za dovoz tovaru.

Nakoľko máme doma aj štvornohého miláčika, ktorý je našim druhým dieťaťom, manželka začala šiť aj pelechy pre psov. Tie zaujali aj našich zákazníkov a začíname našu ponuku rozširovať práve aj týmto smerom. Ponúkame originálne látkové pelechy pre domácich miláčikov.

Manželka aj ja pracujeme, takže e-shop je naše hobby, ktorému sa venujeme po večeroch, sviatkoch, cez víkendy. Zásielky samozrejme zasielame do 24 hodín po vybavení objednávky, vo väčšine prípadov ešte skôr, keďže tovar máme ihneď k dispozícii a zasielame ho ráno.

3. A čo marketing? Ktoré aktivity sa Vám s odstupom času javia ako najefektívnejšie a najprínosnejšie?

V našom prípade je to online reklama, hlavne Facebook, Google, ale aj referencie našich spokojných klientov alebo práca so skupinou na Facebooku. A nesmieme zabudnúť aj na zasielanie newsletteru pri novom tovare našim existujúcim zákazníkom. Najviac zákazníkov máme práve na základe Facebook kampaní, ktorú sa snažíme robiť pravidelne a hlavne jednoducho.

4. Čo rozhodlo, že ste Váš e-shop vybudovali práve cez BiznisWeb? Aké sú podľa Vás 3 najväčšie pozitíva tohto redakčného systému?
responzívna šablóna e-shopu

MonaVera.sk
využíva responzívnu šablónu e-shopu, preto evidujú aj objednávky z mobilných zariadení

Ponúk bolo mnoho, od rôznych „špecialistov“, ktorí vám vytvoria stránku, ale chýbala nám ich prípadná podpora a hlavne flexibilita z dôvodu ich neznalosti zákonov. Toto všetko BiznisWeb zabezpečuje automaticky, všetky zmeny sú automaticky zapracované a viem, že stránka je na 99% v poriadku. BiznisWeb bola prvá voľba a vôbec ju neľutujeme.

Dôležitá bola pre nás hlavne zákaznícka podpora. Vieme, že vždy sa môžeme obrátiť na pracovníkov BiznisWeb, ktorí nám vedia poradiť, pomôcť.

spracovanie a expedícia objednávok

MonaVera.sk
často potrebuje upraviť objednávku či zmeniť adresu dodania, aj preto si vybrali BiznisWeb, ktorý tieto možnosti ponúka

Hľadali sme niečo, kde už je vytvorená nejaká grafická šablóna, na základe ktorej si my budeme vedieť vytvoriť vlastnú stránku. Ja, ani manželka nie sme žiadni IT špecialisti ani grafici, ale bežní používatelia, a práve preto je pre nás BiznisWeb ideálny poskytovateľ.

Taktiež bolo pre nás dôležité aj spracovanie faktúry na základe objednávky zákazníka. Objednávku viem editovať aj počas telefonátu so zákazníkom, viem pridať nové alebo odstrániť produkt, či zmeniť adresu doručenia. Toto všetko ideálne spája a ponúka práve BiznisWeb. 

A nesmiem zabudnúť aj na mobilnú aplikáciu. Keďže som pracovne vyťažený a často mimo domova, mobilná aplikácia nás vždy nielen upozorní na novú objednávku, ale vieme si ju aj ihneď pozrieť a skontrolovať.

5. Ako ste Vy rozbiehali na začiatku biznis? Ktoré marketingové aktivity Vám v začiatkoch pomohli?

Uff… Začínajúci podnikatelia ako my, to na Slovensku nemajú ľahké… Je tu veľa byrokracie, na úradoch vám nevedia poradiť, ani pomôcť. Od jednej úradníčky dostanete nejakú informáciu, ktorá však u ďalšej nie je rovnaká, prípadne pravdivá. To sú prekážky, ktoré nám strpčujú nielen život, ale hlavne naše podnikanie.

Prečítali sme si veľa publikácií a článkov o podnikaní na internete a tvorbe e-shopu či webstránky . Po časovo náročnom spustení stránky sme e-shop registrovali do vyhľadávačov, vytvorili skupinu na Facebooku. I keď sa snažíme pôsobiť po celom území Slovenska, najviac sa nám darí v Trenčíne a okolí.

Pripravili sme a rozoslali aj letáky a samozrejme pomohli nám aj naši priatelia, známi. Veď kto by nekúpil kvalitné, značkové detské oblečenie, keď vie, že je od dôveryhodného zdroja:-)

6. Čo by ste poradili začínajúcim podnikateľom, ktorí uvažujú nad založením e-shopu? Čo je podľa Vás najdôležitejšie?

Závisí od ich očakávaní. My sme do toho išli s tým, že to skúsime. Nečakali sme zázraky, tie sa ani nekonali 🙂 Nie je to len o vytvorení stránky, ale aj o jej zviditeľňovaní, aktualizovaní. A to je tá najdôležitejšia práca… Snažíme sa každú voľnú chvíľu venovať nášmu e-shopu.

Nie kvantita, ale kvalita je benefitom, ktorý svojim zákazníkom ponúka e-shop s detským oblečením monavera.sk.

Približne 30% našich slovenských a 15% českých klientov podniká popri zamestnaní, resp. klientky začnú s podnikaním na materskej dovolenke a po jej ukončení sa mu venujú naplno. Väčšina z nás si to nedokáže ani predstaviť, všetok svoj voľný čas venovať tvorbe e-shopu či webstránky a expedícii objednávok, starostlivosti o klientov.

Ale, ako vidíte, aj to je spôsob, ako naštartovať podnikanie na internete.

Aby vaša podnikateľská cesta bola čo najjednoduchšia, odporúčame vybrať si overeného dodávateľa e-shopu a webstránky a jeho služby si vopred otestovať.

Veríme, že vás príbeh MonaVery inšpiroval. Veľa šťastia v rozbehu toho, čo vás baví vám želáme,

podpis-sk

avatar
Autor: Jana Kvasnicová V BiznisWebe pracujem od r. 2009, začínala som na supporte, kde som mala skvelú príležitosť zoznámiť sa s reálnymi potrebami a otázkami podnikateľov či majiteľov e-shopov a webstránok. A preto sa snažím hľadať také témy, ktoré vám ponúknu užitočné odpovede. Máte iný názor? Budem vďačná za váš feedback - kvasnicova@irisoft.sk :)

Diskusia k článku

Všetky dôležité informácie o podnikaní na internete, inšpiratívne príbehy a tipy od úspešných e-shopárov nájdete aj v našom ebooku Ako a v čom začať podnikať

Ako a v čom začať podnikať