Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

Ako pripraviť webstránku či e-shop na dovolenkový režim

leto533X314

A je to tu! Dlho očakávaná letná dovolenka – čas, kedy každý podnikateľ rád na chvíľu vypne, odpočinie si a načerpá nové sily.

No pozor! Pri balení kufrov nezabudnite do dovolenkového režimu prepnúť aj Vašu webstránku či e-shop. Nechcete si predsa pokaziť vzťahy s Vašimi zákazníkmi. Mohli by to vnímať ako ignoráciu a to by Vás mohlo prísť „draho“.

Preto sme pre Vás spísali, čo treba zariadiť ešte pred Vašim odchodom na dovolenku.

1. Informujte Vašich zákazníkov

a) newsletterom – ale, nemáte istotu, že si ho každý prečíta

b) cez vyskakovacie okno – s textom, ktorý môže byť aj odľahčený a vtipný, napr.:

„Pekný prázdninový deň Vám prajeme.

My si práve (10.7. – 20.7.) vychutnávame zaslúžený relax a dobíjame „baterky“, aby sme tu mohli byť pre Vás opäť s plným nasadením od 21.7. 2016.

Ďakujeme veľmi pekne za pochopenie a želáme aj Vám krásne leto, tím BiznisWeb.“

Alebo, ak uprednostňujete formálnejší prejav, tak niečo ako naša klientka:

vyskakovacie okno s informáciou o dovolenke

Ideálny priestor na takéto oznamy máte aj na sociálnej sieti. Nič komplikované, stačí 1 zaujímavá fotografia z dovolenkovej destinácie a krátky text.

2. Zabezpečte si automatizovaný chod e-shopu či webstránky

3. Skontrolujte splatnosť predfaktúr

V administrácii Vášho webu, v sekcii ŠTART máte k dispozícii prehľad všetkých predfaktúr. Určite ani Vy nechcete zažiť nepríjemné prekvapenie po návrate z dovolenky. Preto, ak máte splatnosť faktúr práve v období, keď budete mimo kanceláriu a nebudete môcť zrealizovať platbu, kontaktujte nás, radi Vám splatnosť predfaktúry predĺžime.

Samozrejme v prípade, že sa jedná len o platbu za náš redakčný systém a nie napr. za doménu. Tu už platia iné pravidlá, ktoré, žiaľ, bez Vašej platby, nevieme ovplyvniť.

4. Nezabudnite si pribaliť aj niečo na čítanie

Teraz sa môžete konečne v pohode vzdelávať počas relaxu na pláži či na chate. Mobil so sebou určite máte, takže môžete surfovať aj virtuálne. Odporúčame napr. tipy a rady, ktoré pomôžu Vašej webstránke či e-shopu viac predávať. Nájdete ich vždy aktuálne na našom blogu o podnikaní na internete.

V kľude si premyslite, ktoré z nich sa Vám pozdávajú a ako ich zavediete do Vášho podnikania po návrate z dovolenky.

Určite budete mať čas aj na e-booky, ktoré ste si za celý rok stiahli 🙂

5. Popustite uzdu fantázii

Všetky Vaše nápady si preventívne zapisujte. Lebo inak na ne určite zabudnete. Okrem klasických poznámok v mobile odporúčame aj myšlienkovú mapu Coggle. V rámci brainstormingu sa k nim môžete kedykoľvek vrátiť.

Príjemné dovolenkovanie a krásne slnečné dni s najbližšími Vám praje

bw-podpis-sk

webstranky-eshop-zdarma

avatar
Autor: BiznisWeb.sk Spolu s našimi klientmi vyvíjame redakčný systém (CMS) FLOX pre tvorbu webstránky a e-shopu. Svoj prvý e-shop či webstránku si u nás vytvoríte rýchlo a jednoducho aj bez programátora a grafika. Bez problémov k nám premigrujete i svoj zabehnutý e-shop. Vyskúšajte si, ako to u nás funguje na 30 dní zadarmo.

Diskusia k článku

Všetky dôležité informácie o podnikaní na internete, inšpiratívne príbehy a tipy od úspešných e-shopárov nájdete aj v našom ebooku Ako a v čom začať podnikať

Ako a v čom začať podnikať