Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

4 aplikácie, ktoré by nemali chýbať v smartphone moderného podnikateľa

mobilné aplikácie pre moderných podnikateľovDnes vám predstavíme päť aplikácií, ktoré by podľa nášho názoru nemali chýbať v smartphone alebo tablete každého, kto v dnešnom digitálnom svete podniká, alebo aspoň prevádzkuje vlastný web, prípadne e-shop.

 

Stovky aplikácií, stovky zlepšovákov a stovky riešení pre vaše každodenné problémy. Tak vyzerá dnes App Store a aj Play Store. Postupom času však upadá zvyk, mať v mobile nainštalovaných 100+ appiek pre každý prípad, ktorý vás napadne. Vývojári sa sústreďujú na ucelené balíčky funkcionalít a balia ich do jednoduchého a prehľadného používateľského rozhrania. Tu sú naši favoriti:

Google Analytics

Google Analytics nemusíme snáď ani príliš predstavovať a opisovať, ale vedeli ste, že môžete mať prístup ku všetkým vaším Analytics datám aj na tablete alebo smartphone?

S touto appkou môžete pohodlne sledovať návštevnosť a ďalšie rozličné ukazovatele vášho webu. Perfektné pre tých, ktorí sú často a dlho na cestách, a potrebujú si zachovať aj naďalej prehľad.

aplikácia google analytics        aplikácia google analytics

Stiahnite si Google Analytics do vášho smartphonu:

Hootsuite

Prítomnosť na rozličných sociálnych sieťach je dnes už nevyhnutná, a to najmä kvôli efektívnej komunikácii s klientami alebo zákazníkmi. Všetky vaše kontá – Twitter, Facebook, Instagram, Linkedin atď. môžete spravovať z jednej aplikácie a to z Hootsuite.

Aplikácia je bezplatná až pre 3 sociálne kontá, ktoré môžete plnohodnotne ovládať. Automatické zverejňovanie príspevkov s nastaviteľným časom zverejnenia, štatistiky a konverzie – to všetko vďaka Hootsuite, priamo na dlani.

Hootusuite1        aplikácia hootsuite

Stiahnite si Hootsuite do vášho smartphonu:

 

Toggl Timer

Takmer každá jedna činnosť je sledovateľná a vo väčšine prípadov musí byť odsledovaný minimálne čas.

Toggl je veľmi populárna appka pre trackovanie času pri vašich rozličných aktivitách, a slúži najmä pre transparentné účtovanie klientom, jednoduchý manažment pracovného času zamestnancov alebo pre zvýšenie osobnej produktivity.

K hlavným funkciám patrí cloudové ukladanie všetkých dát, prehľadné zadávanie činnosti a úloh a následné upravovanie stavu ich splnenia. Export reportov a harmonogramov, synchronizácia medzi appkou v mobile a webovým kontom, a k tomu bezplatné používanie až do 5-tich členov tímu.

aplikácia toggl       aplikácia toggl

Stiahnite si Toggl do vášho smartphonu:

Genius Scan

Genius Scan je praktický skener dokumentov vo vašom vrecku. Umožňuje rýchle naskenovanie akýchkoľvek dokumentov a následný export vo formáte JPG alebo ako viacstranové PDF súbory.

K hlavným výhodam oproti obyčajnému foťáku vo vašom smartphone je vlastnosť upraviť perspektívu odfoteného dokumentu a správne orezať dokument podľa jeho okrajov, čo znamená, že nemusíte spraviť presnú, rovnú fotku. Úpravy jasu, kontrastu a farebnosti dokumentu môžete po odfotení pohodlne nastaviť a následne vytvoriť PDFko alebo JPG a exportovať ho do ďalších aplikácii ako Dropbox, Evernote, Google Drive a ďalších. Niektorých určite poteší, že Genius Scan umožňuje taktiež zašifrovanie dokumentu heslom, prípadne Touch ID.

aplikácia geniusscan        genius scan

Chcete aj vy Genius Scan do vášho smartphonu?

 

Tieto appky majú z určitého pohľadu univerzálny charakter použitia a určite ich nejeden z vás ocení.

Samozrejme existuje ešte množstvo skvelých a praktických aplikácií pre vaše smart zariadenia. Podľa toho, v akom odvetví sa pohybujete, sa vám možno zídu iné typy appiek. Snáď sme vám dnes predstavili aspoň jednu, ktorú ste doposial nepoznali a ktorá vám zjednoduší podnikanie aj život. Ak máte svoje vlastné tipy na aplikácie, ktoré by nemali chýbať v každom smartphone, neváhajte sa o ne podeliť v komentároch.

avatar
Autor: Jakub Greksa Jakub je CEO Dielous Design, bloger, copywriter, prekladateľ a IT nadšenec. Jeho skvelé copy nájdete napr. v aplikácii miniFAKTÚRA.

Stiahnite si aktualizovaný e-book o podnikaní na internete

Ako a v čom začať podnikať