Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

Tomikup – wishlist pre eShopy i Ježiška

ako kúpiť vhodný darček, wishlist tomikup pre eshopyStalo sa vám niekedy, že ste dostali darček, ktorý bol totálne od veci?

Aby sa situácia neopakovala, predstavujeme vám skvelú aplikáciu Tomikup, ktorá svoj význam aj pre majiteľov e-shopov.

Chcete vedieť aký? Odpoveď nájdete v rozhovore s autorom – Danielom Fajmonom.

aplikácia tomikup - wishlist pre eshopyZapojte vašich rodinných príslušníkov do honby za darčekmi!  Stačí, aby mali k dispozícii tablet, notebook, klasický desktop alebo smarphone.

 Účet na Tomikup.cz si vytvoríte buď prostredníctvom prihlásenia cez Google+, Facebook, prípadne klasickou registráciou po zadaní e-mailovej adresy a hesla.

Ďalšou možnosťou je odoslanie emailovej pozvánky napr. od známeho.

Využitie Tomikup pre eshopy

implementácia wishlistu tomikup na eshopImplementácia je jednoduchá, trvá len zopár minút a je zdarma. Stačí vložiť vygenerovaný kód a vaši zákazníci môžu aplikáciu Tomikup začať ihneď používať. V prípade záujmu o implementáciu Tomikup wishlistu na vaše e-shopy od BiznisWeb.sk nás kontaktujte.

Button pre váš eshop si môžete vygenerovať predvolený alebo upraviť podľa potreby.

V prípade, že nevyužívate náš redakčný systém Flox, inštrukcie, kam vložiť kód, aby wishlist správne fungoval, nájdete aj tu.

Výhody aplikácie Tomikup pre váš eshop

  • nový zdroj návštevnosti – používateľ si pridá do wishlistu produkt z vášho eshopu a následne ho aj s odkazom odosiela priateľom,
  • prostredníctvom Word of Mouth sa šíri povedomie o vašej značke, produkte alebo samotnom eshope (získavate zároveň aj nových fanúšikov na sociálnych sieťach),
  • nástroj ako rýchlo a zadarmo zvýšiť počet objednávok,
  • wishlist modul je univerzálny  behom 5 minút ho nasadíte na eshop ľubovoľnej platformy (button je možné vygenerovať v potrebnom jazyku, jazyk aplikácie je zatiaľ čeština),
  • vďaka pravidelným aktualizáciám aplikácie pribúdajú skvelé funkcie – na pláne je napr. štatistika eshopu, zasielanie zľavových ponúk, resp. aktuálnych akcií priamo na email používateľov Tomikup.

Ukážky implementácií wishlistu na e-shopy nájdete tu.

Využitie Tomikup pre bežných používateľov

Patríte medzi tých, ktorí radi rozdávajú alebo dostávajú darčeky? Neviete, čo kúpiť rodine či priateľom pod stromček či k sviatku? Všetko za vás vyrieši aplikácia Tomikup :).

Zariaďujete si nové bývanie, chystáte svadbu, potrebujete výbavičku pre nového člena rodiny alebo túžite po niečom, čo si momentálne nemôžete dovoliť?

Cez Tomikup môžete tvoriť vlastné wishlisty, do ktorých si vložíte zaujímavé produkty – knihy, oblečenie, spotrebiče… jednoducho čokoľvek, na čo na internete narazíte. K oblečeniu môžete pridať konkrétnu veľkosť a uľahčiť tak výber drahej polovičke, ktorá si nie je práve istá tým, ktorú veľkosť nosíte.

wishlist tomikup - doplnkové informácie o používateľovi

Produkty z vášho nákupného zoznamu či zoznamu prianí dokážete ponechať viditeľné len pre vás alebo zdieľať s priateľmi, členmi rodiny a pod.

Ďalšie pozitívum je tvorba nákupných zoznamov. Do rodinných nákupov tak môžete zapriahnuť aj ďalších členov rodiny – stačí im zoznam jednoducho nazdieľať.

wishlist tomikup - nákupný zoznam

S aplikáciou Tomikup sa vyhnete nepríjemným situáciám a budete mať istotu, že kupujete len to, čo si dotyčný praje.

Ak si v zozname prianí vášho priateľa alebo rodinného príslušníka vyberiete darček, ktorý by ste mu radi kúpili, viete si ho hneď priradiť:

zoznam prianí pre mladomanželov, wishlist tomikup

Výhody aplikácie Tomikup pre bežných používateľov

  • úspora času – nemusíte tráviť hodiny hľadaním vhodných tipov na darčeky, navyše Tomikup váš nákup dokáže zoradiť podľa regálov, čím šetrí váš čas,
  • šetrí vaše financie – vy ani vaši priatelia už nikdy nevyhodíte zbytočne peniaze za nevhodný darček, ktorý zostane celý rok v skrini
  • ak využívate nákupné zoznamy pre bežné nákupy, už sa vám nestane, že by ste na niečo zabudli 😀
  • môžete si byť istí, že darček, ktorý darujete, je ten, po ktorom obdarovaný „túži“

Ako aplikácia Tomikup funguje sa dozviete aj vo videu:

Na záver som požiadala autora aplikácie Tomikup, pána Daniela Fajmona, aby nám prezradil zopár podrobností:

1. Aký bol prvý stimul, vďaka ktorému vznikla vaša skvelá aplikácia na plnenie „tajných“ prianí TOMIKUP?

No, prvým stimulom bola samozrejme vlastná skúsenosť. V priebehu roka ma napadlo toľko tipov na darčeky pre mojich blízkych a keďže nákupy odkladám na poslednú chvíľu, 23. decembra som si nedokázal spomenúť ani na zlomok z nich. Rovnako som si nedokázal spomenúť ani na to, čo som chcel ja sám, keď sa ma druhí pýtali. Potom mi prišlo ľúto peňazí, ktoré utratili za zbytočnosti. Poslednou kvapkou bolo, keď ma vyzval nejaký menší eshop, aby som sa u nich zaregistroval a pridal produkt na ich wishlist. Rozhodol som sa, že vytvorím spoločný wishlist pre všetky eShopy.

2. Kto stojí za aplikáciou Tomikup okrem Vás?

Na Tomikup-e väčšinu práce odviedli ďalší dvaja ľudia – skvelý programátor Ladislav Šalom a kóder/ grafik v jednej osobe, Tomáš Plecháč.“

3. Môžete poskytnúť informácie, kto sú Vaši používatelia, aké vekové skupiny, aké darčeky sa týmto spôsobom nakupujú a na druhej strane, koľko eshopov už wishlist využíva (na webe máte zatiaľ 11 ukážok implementácií)?

Na katalógu zapojených eShopov musíme ešte zapracovať. Keďže od majiteľov eShopov nevyžadujeme žiadnu registráciu, nepoviem Vám presné číslo. Podľa Analytics sa ale jedná o desiatky webov, ktoré Tomikup tlačidlo využívajú. Pravdou ale je, že sme ho zatiaľ poriadne nepropagovali.   Čo sa týka používateľov, wishlisty si u nás tvoria cca zo 65% dámy. Najčastejši Tomikup využívajú ľudia od 18 do 30 rokov, ktorí si ľahšie osvojujú nové aplikácie.“

4. Cez aplikáciu je možné vytvoriť aj nákupný zoznam, čo mňa ako večne uponáhľanú matku veľmi zaujalo :D. Navyše je možné ho zdieľať s ďalšími členmi domácnosti, ktorí sa na nákupe môžu podieľať a dopisovať poznámky k jednotlivým položkám. Máte k dispozícii štatistiky, kto najviac využíva túto funkcionalitu – kto je nákupnou hlavou rodiny :D?

Opäť  víťazia ženy 🙂 Avšak, aplikácia môže fungovať aj tak, že žena zostaví nákupný zoznam, nazdieľa ho manželovi a ten si ho cestou z práce ako správná hlava rodiny zobrazí na mobile a všetko nakúpi…

5. Tomikup Wishlist ste testovali aj na vašom eshope hopsej.cz. Podelíte sa s nami o informácie o tom, ako vplýva wishlist na počet objednávok?

Tlačidlo sme nasadili pred cca 10 mesiacmi. Za ten čas priviedlo asi 110 používateľov, ktorí odoslali 2 objednávky. To nie je síce žiadne závratné číslo, ale vzhľadom k nulovej investícii na nasadenie sa mi to zdá fajn. 

Navyše, predávame celkom drahé hračky, takže cena týchto 2 objednávok bola 14000 Kč, teda 518 € 🙂 .“

6. Aké sú vaše plány do budúcna? Plánujete aj slovenskú verziu tomikup.sk, príp. aplikáciu pre iOS?

Na aplikácii pre iOS sa pracuje. Zatiaľ ponúkame aspoň mobilnú verziu webu. Keďže som sa na Slovensku narodil a považujem Česko a Slovensko za jeden trh, určite by som rád čoskoro spustil aj SK verziu. Otázka je, či nebude vzhľadom k veľkosti trhu rozumnejšie najprv spraviť anglickú verziu. Uvidíme…

Čo viac dodať?

Za mňa jednoznačne odporúčam. Nielen na kúpu vianočných darčekov. Aplikáciu je možné využívať „celoročne“, mne sa odsvedčila pri víkendových nákupoch 🙂

Vyskúšajte aplikáciu TOMIKUP aj vy!

tomikup-sk

avatar
Autor: Jana Kvasnicová V BiznisWebe pracujem od r. 2009, začínala som na supporte, kde som mala skvelú príležitosť zoznámiť sa s reálnymi potrebami a otázkami podnikateľov či majiteľov e-shopov a webstránok. A preto sa snažím hľadať také témy, ktoré vám ponúknu užitočné odpovede. Máte iný názor? Budem vďačná za váš feedback - kvasnicova@biznisweb.sk :)

Stiahnite si aktualizovaný e-book o podnikaní na internete

Ako a v čom začať podnikať