Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

5 rýchlych tipov ako vyťažiť z vianočnej sezóny maximum

Vianočná sezóna je v plnom prúde a preto by sme vám radi ponúkli ďalších 5 tipov ako zvýšiť počet konverzií (splnení stanovených cieľov – napr. odoslanie objednávky, formulára …). Inšpiráciu sme našli v infografike na blogu MarketingProfs.com:

ako zvýšiť počet vianočných objednávok

Obrázky a videá

Používajte obrázky vo vysokom rozlíšení a požadovaných rozmeroch (napr. pre Facebook reklamy 700 x 366px). Vhodné je zazoomovať aj na konkrétny detail. Video s návodom alebo prezentáciou produktu dokáže zdvihnúť počet konverzií až o 80%. 64 – 85% respondentov uviedlo, že oveľa radšej zrealizujú nákup, ak si predtým mohli prezrieť manipuláciu s produktom.

ecommerce tipy na zvýšenie objednávokReferencie

60% používateľov uviedlo, že pred samotným nákupom hľadá referencie od zákazníkov. Preto odporúčame napr. službu Overené zákazníkmi od Heureka.sk. V infografike sa uvádza optimálny pomer pozitívnych/negatívnych referencií ako 9:1. Ak ste získali negatívnu referenciu, pôsobíte naopak oveľa dôveryhodnejšie ako firma, ktorá má od zákazníkov len samé chválospevy smiley.

ecommerce vianočné tipyLiveChat

63% respondentov uviedlo, že sa vracia na stránky, ktoré poskytujú live chat support. 38% zákazníkov zrealizovalo objednávku prostredníctvom live chatu a 90% zákazníkov označilo tento spôsob komunikácie so zákazníkmi ako nápomocný. Návod ako implementovať LiveChat do web stránky/eshopu vo Flox 3.

ako  zvýšiť počet vianočných objednávok Urgencia

Limitované kolekcie, časovo obmedzené ponuky, špeciálne hodiny výpredajov alebo zobrazovanie počtu kusov produktov skladom. Ideálne je takéto ponuky zobrazovať aj v rámci dynamického remarketingu.

vianočné ecommerce tipyRôzne platobné možnosti

Nie každý preferuje platbu na dobierku alebo prevodom. Preto v BiznisWebe ponúkame viac ako 10 platobných, resp. splátkových systémov. Vybrať si môžete napr.:

Ďalšie tipy ako zvýšiť vianočné tržby napr. prostredníctvom súťaží na Facebooku alebo kampaní v porovnávačoch, nájdete aj tu. tvorba web stránky, tvorba e-shopu

avatar
Autor: BiznisWeb.sk Spolu s našimi klientmi vyvíjame redakčný systém (CMS) FLOX pre tvorbu e-shopu a webstránok. Svoj prvý e-shop či webstránku si u nás vytvoríte rýchlo a jednoducho aj bez programátora a grafika. Bez problémov k nám premigrujete i svoj zabehnutý e-shop. Vyskúšajte si zadarmo, ako to u nás funguje.

Stiahnite si aktualizovaný e-book o podnikaní na internete

Ako a v čom začať podnikať