Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

Prepojte váš e-shop od BiznisWeb.sk s účtovným softvérom Alfa alebo Omega od KROS-u

Pri zakladaní e-shopu je vhodné premyslieť si, aký účtovný program pre tvorbu faktúr, vybavovanie objednávok a vedenie skladového hospodárstva budete využívať.

Ak prevádzkujete e-shop u BiznisWeb.sk, sklad, možnosť fakturácie i editácia objednávok sú súčasťou redakčného systému.

Ďalšou z možností je prepojiť váš internetový obchod s účtovným programom Alfa alebo Omega od KROS-u.

Prečítajte si dnešný rozhovor s Petrom Polakovičom, CEO IRISOFT, s.r.o. a IRISOFT SYSTEMS, s.r.o.  o tom, ako vznikla spolupráca medzi velikánom slovenského trhu – firmou KROS a BiznisWeb.sk, ktorý ponúka moderný redakčný systém pre tvorbu web stránky a e-shopu. tvorba web stránky, založenie eshopu

1. Peter, kedy sa spolupráca BiznisWeb s KROS-om začala?

V septembri minulý rok prišiel 1. email od KROS-u. Priznám sa, že som bol nesmierne poctený a hrdý, že si taký gigant, ktorý má podľa ročenky Trend Top IT najväčší počet inštalácií balíčkového softvéru na Slovensku, vybral práve náš najnovší Flox 🙂  Bola to pre nás obrovská výzva, jedinečná šanca byť prvý partner z dodávateľov e-shopových riešení. Celý proces vývoja a implementácie trval spolu cca 3 mesiace, nasledovalo obojstranné testovanie a odstraňovanie bugov. Celkovo na prepojení medzi BiznisWeb a KROS-om pracovalo 6 ľudí len z nášho teamu.

2. Aké boli kritériá výberu?

KROS hľadal silného partnera, ktorý má stabilné miesto na trhu, skúsenosti, ponúka moderný, pravidelne aktualizovaný a funkčný systém. Detailne si otestovali našu zákaznícku podporu, preverili návody a samozrejme, pýtali sa samotných zákazníkov, ktorí prevádzkujú e-shop na našej platforme.

3. Čiže výberové konanie sme vyhrali aj vďaka spokojným zákazníkom…

Áno, presne tak, dovolím si tvrdiť, že pozitívny feedback bol jedným z prioritných kritérií výberu, a preto by som sa chcel touto cestou našim zákazníkom poďakovať 🙂 Sú pre nás veľmi cenným zdrojom inšpirácií, podnetov na zlepšenie našich služieb a robíme všetko preto, aby boli s našimi službami maximálne spokojní.

4. Prepojenie e-shopu vo Flox 2 so softvérmi od KROS-u sa realizovalo hneď 2 spôsobmi. To bola podmienka partnerstva?

KROS požadoval vytvorenie tzv. KROS Konektor-a, kt. dokáže preniesť objednávky, faktúry z e-shopu do účtovného systému Alfa alebo Omega a zároveň umožní administrovať produkty priamo v konkrétnom účtovnom systéme.

V tomto prípade zákazník prevádzkuje e-shop na našom serveri, má zakúpený potrebný účtovný program a taktiež samotný Konektor od KROS-u. Ten stojí 19,98 € bez DPH pri mesačnom predplatnom, 18,90 € bez DPH pri 1/4-ročnom a 17,90 € bez DPH pri ročnom predplatnom.

V administrácii e-shopu vyplní len číslo tokenu od KROS-u, nadefinuje softvér Alfa alebo Omega a vyberie menu, v kt. predáva.

Následne všetko prebieha automatizovane a zákazník tak ušetrí more času, aby sa venoval napr. vyhodnocovaniu štatistík návštevnosti 🙂 Mysleli sme však aj na druhú stranu mince – menšie e-shopy, ktorým postačuje manuálny export objednávok a faktúr do programu Omega.

V tomto prípade je potrebné vyexportovať dáta (faktúry, objednávky alebo adresár) z Flox 2 a naimportovať do Omegy.

Viac informácií o jednotlivých možnostiach prepojenia e-shopu s účtovným softvérom od KROS-u je k dispozícii aj v našich návodoch .

vlastný web, vlastný eshop, prenájom eshopu, webdizajn, webdesign, vytvoriť vlastný web, vlastný eshop

Tvorba web stránky, vytvorenie web stránky

 

avatar
Autor: Jana Kvasnicová V BiznisWebe pracujem od r. 2009, začínala som na supporte, kde som mala skvelú príležitosť zoznámiť sa s reálnymi potrebami a otázkami podnikateľov či majiteľov e-shopov a webstránok. A preto sa snažím hľadať také témy, ktoré vám ponúknu užitočné odpovede. Máte iný názor? Budem vďačná za váš feedback - kvasnicova@biznisweb.sk :)

Stiahnite si aktualizovaný e-book o podnikaní na internete

Ako a v čom začať podnikať