Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

Success Story – Pre správný podnikateľský drive potrebujete aj kvalitný eshop

profilTvorba webu alebo založiť vlastný eshop nie je vôbec také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Webové stránky a e-shopy rastú pomerne rýchlo, a rovnako rýchlo aj zanikajú. Čo je hlavnou príčinou neúspechu? – napr. absentujúcí biznis plán, nevhodný výber dodávateľa CMS systému, žiadna internetová reklama či SEO a taktiež minimálne úsilie.

Ako vidí podnikanie na internete náš klient a ako podľa neho prevádzkovať profitujúci e-shop nájdete nižšie v článku.

Zdeněk Štuksa ponúka profesionálne služby v oblasti priemyslovej vzduchotechniky už tretí rok.

Kompresory a vzduchotechniku z e-shopu nakupuje a doporučuje až 95% spokojných zákazníkov z ČR i zo zahraničia.

„Sme firma, ktorá se zaoberá konštrukciou a výrobou jednoúčelových strojov. Z tohoto dôvodu sme museli zaviesť vlastný sklad pre kvantá produktov v oblasti stlačeného vzduchu. Náš nápad otvoriť v tejto oblasti internetový obchod sa ujal.

Vďaka tomu sme museli oddelenie predaja posilniť a tým aj začať skvalitňovať služby ohľadom expedície, technickej podpory. Náš internetový obchod od začiatku prešiel 2 veľkými aktualizáciami a dnes sa už zameriavame na našich zákazníkov a ich požiadavky.“

Aj keď Vaša firma začne dynamicky rásť, nezabúdajte na sebe pracovať! Inovujte a aktualizujte aj Vaše webové stránky či e-shop.

Internetový obchod sa rozvíja podľa dopytu trhu a požadaviek zákazníkov“

Aj preto pán Štuksa so svojim tímom absolvovali množstvo školení PPC, SEO, internetovej reklamy a naučili sa napr. aj to, ako využívať XML feedy pre porovnávače produktov a ich cien.

„Zákazník dnes potrebuje nielen pomoc pri výbere a rýchle dodanie objednávky, ale taktiež aj podrobný prehľad o expedícii a zaistenie informácií po celú dobu špedície kuriérom,“ dodává pán Štuksa.

Vyberte si e-shopové riešenie, ktoré Vám najviac vyhovuje 

Pán Štuksa si svojho poskytovateľa hostingu už vybral. Je spokojný s prehľadným, user friendly redakčným systémom, ktorý sa pravidelne aktualizuje. Naviac dokáže vystaviť objednávku i počas telefonického rozhovoru, príp. ponúknuť zákazníkovi špeciálne cielené zľavy.

Aj preto si vybral cenovo výhodný prenájom eshopu, ktorý využíva najmodernejší cloud webhosting a preto je rýchly a stabilný. Naviac ponúka mobilnú aplikáciu, s ktorou si vlastný web alebo vlastný eshop vytvoríte a spravujete pohodlne aj na dovolenke.

 Pozn.: story bola publikovaná v magazíne menworld.cz.

avatar
Autor: Jana Kvasnicová V BiznisWebe pracujem od r. 2009, začínala som na supporte, kde som mala skvelú príležitosť zoznámiť sa s reálnymi potrebami a otázkami podnikateľov či majiteľov e-shopov a webstránok. A preto sa snažím hľadať také témy, ktoré vám ponúknu užitočné odpovede. Máte iný názor? Budem vďačná za váš feedback - kvasnicova@biznisweb.sk :)

Diskusia k článku

Všetky dôležité informácie o podnikaní na internete, inšpiratívne príbehy a tipy od úspešných e-shopárov nájdete aj v našom ebooku Ako a v čom začať podnikať

Ako a v čom začať podnikať