Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

Pricemania Academy vás naučí ako rozbehnúť úspešný online biznis

pricemania_logoV dnešnom článku prinášame rozhovor s Michalom Králom, CEO Pricemania.sk.

Prečítajte si, čo radí začínajúcim podnikateľom a aké novinky sa v Pricemania.sk chystajú!

Určite ste už postrehli, že Pricemania ponúka aj tento rok, v rámci Pricemania Academy, ďalšie workshopy, event. semináre či profit semináre z oblasti webovej analytiky, stratégií podnikania, designu, použiteľnosti webu, PPC a SEO, brandingu, sociálnych sietí, služieb zákazníkom, e-mail marketingu, PR alebo affiliate.

Pricemania Academy vám pomôže:

  • zvýšiť zisk
  • posilniť značku
  • prevádzkovať špičkový web
  • zvýšiť návštevnosť
  • alebo zvýšiť spokojnosť návštevníkov

Samozrejmosťou sú profesionáli z uvedených oblastí – vyberte si aj vy školenie priamo pre vás!

Prehľad workshopov a seminárov Pricemania Academy

Ďalšou vynikajúcou službou, ktorú porovnávač cien produktov Pricemania.sk ponúka, je právnická poradňa.

Pre všetkých prevádzkovateľov e-shopov na otázky ohľadom podnikania na internete ochotne odpovedá JUDr. Ján Lasák – lasak@defensa.sk.

Na blogu Pricemania.sk nájdete taktiež aj rubriku Nakupujeme online, kt. plní nielen funkciu online poradcu, ale zároveň aj odporúča spoľahlivé a kvalitné e-shopy. Preto, ak chcete prezentovať vaše služby alebo značku, neváhajte sa zviditeľniť aj touto cestou.

A čo nové sa chystá v Pricemanii? Spýtali sme sa priamo najkompetentnejšieho – samotného Ing. Michala Krála, CEO Pricemania.sk.

Ing. Michal Král, CEO Pricemania.sk

1. Ako by malo podľa Vás vyzerať naštartovanie úspešného online biznisu? Čo by nemali majitelia internetových obchodov v žiadnom prípade podceňovať?

V mojich prednáškach a blogoch to síce opakujem pravidelne, no naďalej 90 % projektov štartuje bez akéhokoľvek biznis plánu. Pričom práve podnikateľský plán je dokument, ktorý vás “prinúti” zamyslieť sa nad všetkými aspektmi podnikania a hlavne zanalyzovať svoje silné a slabé stránky, cieľový trh a konkurenciu. Takisto základné finančné plánovanie vám pomôže urobiť aspoň orientačnú predstavu, ako by mal váš biznis vyzerať ekonomicky. Bez tohto základného kroku neodporúčam púšťať sa ďalej, inak sa veľmi pravdepodobne stretnete s neúspechom. Ak so zostavovaním biznis plánu nemáte skúsenosti, na portáloch o podnikaní (napr. www.podnikajte.sk) nájdete veľa užitočných článkov, plus odporúčam poradiť sa a budovať kontakty s  podnikateľmi, ktorí už majú niečo za sebou. Vždy je lepšie učiť sa z chýb druhých, ako zo svojich vlastných.

 

2. Ak by ste mali 3 slovami charakterizovať úspešného podnikateľa, ktoré slová by ste použili?

Túžba, know-how, vytrvalosť.

3. Prezradíte nám zopár noviniek Pricemanie, ktoré chystáte pre slovenské a české e-shopy od budúceho roka?

Úplne najviac sa teším na spustenie novej generácie webu (BETA verzia už je dostupná na www.pricemania.cz), do ktorej vkladáme know-how, ktoré sme nadobudli za 7 rokov fungovania. Po technologickej, dizajnovej aj obsahovej stránke bude web na úplne inom leveli ako súčasná Pricemania. Bude rýchly, responzívny a mega prehľadný a jednoduchý na používanie. Cieľom je, okrem samotného porovnania cien a výberu overeného e-shopu, výrazne uľahčiť nakupujúcim aj výber produktu, čo pri tom kvante produktov a parametrov nie je vždy jednoduché. Rovnako budeme rozvíjať služby pre e-shopy s cieľom maximalizovať mieru konverzie na strane e-shopu a zvýšiť výkonnosť kampaní klientov u nás.

 

4. Pricemania.sk expandovala aj do ČR, momentálne evidujete 540 zaregistrovaných e-shopov, 300 000 unikátnych produktov a celkovo 1.5 milióna ponúk e-shopov. Najautomatizovanejšie sa zatiaľ párujú produkty z kategórií IT, čiernej-bielej techniky alebo parfémov. Plánujete projekt Pricemania Academy rozšíriť aj do českých miest – napr. do Prahy alebo záujemcom zo vzdialenejších končín ponúknete napr. webinár?

 

Vzdelávací projekt Pricemania Academy nám robí naozaj veľkú radosť 🙂 V ostatnej sezóne boli všetky workshopy na 100 % vypredané, čo je úžasný výsledok a veľmi sa z toho tešíme. Zároveň je to pre nás motivácia urobiť program dostupný pre 
väčšiu skupinu on-line podnikateľov a marketérov, lebo dopyty dostávame z celého Slovenska aj od českých susedov. Zvažujeme aktuálne obidve možnosti – ako organizáciu workshopov aj v iných mestách, tak aj prenesenie kurzu v určitej podobe do on- line prostredia. Už budúci rok, verím, v tomto smere ohlásime parádne novinky 🙂

 

5. Ste úspešný, mladý podnikateľ, ktorý okrem pohodlného CEO kresla nemá problém ani s rolou mentora v Pricemania Academy. Stíhate taktiež aj vymýšlať nové projekty a neustále na sebe pracovať. Pre mnohým začínajúcich podnikateľov ste nepochybne vzorom. Čo by ste im na záver odkázali? 

 


Tak od skutočného úspechu na medzinárodnom trhu sme ešte ďaleko, každopádne všetko nasvedčuje tomu, že sme na dobrej ceste vybudovať z Pricemanie popredného e-commerce hráča v regióne. Čo by som odkázal mladým podnikateľom je, aby každý deň využili na vzdelávanie a od prvého momentu budovali sieť kontaktov a mentorov, lebo práve stretnutia s ľuďmi, ktorí sú ďalej ako vy, vás posúvajú najviac dopredu. Každopádne všetkým, ktorí majú chuť a nadšenie na sebe pracovať, držím veľmi palce a v prípade záujmu rád pomôžem alebo poradím.

 

Banner pre tvorbu web stránky

Tvorba web stránky, tvorba eshopu banner

avatar
Autor: Jana Kvasnicová V BiznisWebe pracujem od r. 2009, začínala som na supporte, kde som mala skvelú príležitosť zoznámiť sa s reálnymi potrebami a otázkami podnikateľov či majiteľov e-shopov a webstránok. A preto sa snažím hľadať také témy, ktoré vám ponúknu užitočné odpovede. Máte iný názor? Budem vďačná za váš feedback - kvasnicova@biznisweb.sk :)

Diskusia k článku

Stiahnite si aktualizovaný e-book o podnikaní na internete

Ako a v čom začať podnikať