Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

Newsletter – 3 dôvody, prečo sa ľudom nepáčia vaše Facebook Pages

Nezobrazuje sa vám tento newsletter správne? – kliknite sem.

dislikeNa portáli SocialMediaToday.com nájdete 3 najzákladnejšie dôvody, prečo interakcia s vašimi fanúšikmi na Facebooku nefunguje a fungovať nebude.

  1. Majú vaše Facebook Pages pre vašich fanúšikov zmysel? – najväčšiemu úspechu sa na Facebooku tešia stránky, kt. sú cool, trendy alebo jednoducho originálne. A samozrejme tie, ktoré publikujú obsah relevantný pre cieľové publikum. Ak vaše príspevky považujú fanúšikovia len za ďalší spam, musíte na to ísť inak! Inšpiráciu nájdete napr. aj na facebook stránkach vašej konkurencie.
  2. Neaktuálny obsah – predtým, ako získate ďalší like od fanúšika, musíte počítať s tým, že si vás „preverí“. A to nielen na samotnom Facebooku, samozrejme aj na vašom webe alebo e-shope. Preto si prekontrolujte aktuálnosť príspevkov. Nemá zmysel sledovať stránky, ktoré neponúkajú nič nové. Fanúšikovia chcú sledovať len stránky, ktoré „dýchajú“, sú dynamické a nezaspali dobu.
  3. Že ste na Facebooku, neznamená, že ste Social – mať vytvorený profil s pár fotoalbumami je vám na nič, takýto spätný odkaz nemá pre vás žiadnu hodnotu. Publikujte obsah, ktorý reprezentuje vašu spoločnosť a pomáha plniť stanovené ciele – napr. články z firemného blogu, publikácie o vašich produktoch v periodikách a pod.

Tipy, ako získať viac fanúšikov na vaše Facebook Pages

  • propagujte sa aj mimo internetu – napr. na letáčikoch rôznych partnerských akcií
  • pri vytváraní novej kampane premýšľajte a hlavne dobre cieľte
  • prepojte vaše facebook stránky s profilmi na ďalších sociálnych sieťach

Tipy, ako získať viac lajkov, nájdete v našom článku na blogu o podnikaní na internete – https://blog.biznisweb.sk/2013/06/ako-ziskat-viac-facebook-lajkov/

Aktuálne novinky o CMS Flox 2.0 nájdete na našich stránkach.

Novinky zo sveta internetového marketingu, SEO, PPC nájdete na našom blogu o podnikaní na internete.

avatar
Autor: BiznisWeb.sk Spolu s našimi klientmi vyvíjame redakčný systém (CMS) FLOX pre tvorbu webstránky a e-shopu. Svoj prvý e-shop či webstránku si u nás vytvoríte rýchlo a jednoducho aj bez programátora a grafika. Bez problémov k nám premigrujete i svoj zabehnutý e-shop. Vyskúšajte si, ako to u nás funguje na 30 dní zadarmo.

Diskusia k článku

Všetky dôležité informácie o podnikaní na internete, inšpiratívne príbehy a tipy od úspešných e-shopárov nájdete aj v našom ebooku Ako a v čom začať podnikať

Ako a v čom začať podnikať