Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

Nezobrazuje vám Facebook reklamy? Vieme prečo!

20% textu vo facebook reklamných obrázkochV našom článku na blogu o podnikaní na internete sme vás informovali o zmenách, ktoré priniesol Facebook Power Editor v tomto roku.

Ďalšou podstatnou inováciou, ktorá môže negatívne ovplyvniť zobrazenie vašej reklamnej kampane na Facebooku, je nutnosť dodržať maximálne 20% textu v obrázku.

To, podľa pravidiel Facebooku, docielite tak, že si „rozporcujete“ obrázok na 5×5, teda celkovo 25 políčok, a text vložíte len do 5 z nich.

Ak máte k dispozícii Adobe Photoshop, zistíte množstvo textu jednoducho:

1. Otvoríte si vo Photoshope konkrétny obrázok, ktorý však musíte mať v rozmeroch 700 x 366 px (rozmer vyžaduje Facebook Power Editor).

2. Ďalej si zobrazíte mriežku – View-Show-Grid:

mriezka-aph

3.  a nastavíte 5×5 okienok:

Edit – Preferences – Guides, Grids and Slices – Grid: Gridline Every: 20% a Subdivisions: 1

5x5-aph

 

V prípade, že Photoshop k dispozícii nemáte, môžete využiť online nástroj na adrese http://www.social-contests.com/check-image/

social-contests

 

Po nahraní vlastného obrázku vyklikáte jednotlivé okienka obsahujúce text a hneď vidíte, či spĺňate podmienky Facebooku:

vysledok-social-contests

 

Ak sa vám nepozdáva ani jedno z uvedených riešení, ostáva už len nástroj samotného Facebooku na adrese – https://www.facebook.com/ads/tools/text_overlay

Rovnako uploadujete váš obrázok vo Facebok Power Editorom požadovanom rozmere a vyklikáte jednotlivé okienka s textom:

facebook-20

Ak sa chcete dozvedieť viac o podmienkach zobrazovania reklám na Facebooku, prečítajte si dokument.

 

ako-vylepsit-prispevky-na-fbTip na záver:

Ak chcete na Facebooku tvoriť príspevky, ktoré vašich fanúšikov zaujmú, inšpirovať sa môžete v nasledujúcej infografike, ktorá je výsledkom analýzy 1.5 milióna príspevkov od viac ako 6000 úspešných Facebook Pages.

Zdroj: http://fbrep.com/SMB/TextPolicy.pdf

http://trackmaven.com/blog/2014/08/nuts-bolts-perfect-facebook-post/

vytvoriť web stránku, vytvoriť blog, vytvoriť e-shop

avatar
Autor: Jana Kvasnicová V BiznisWebe pracujem od r. 2009, začínala som na supporte, kde som mala skvelú príležitosť zoznámiť sa s reálnymi potrebami a otázkami podnikateľov či majiteľov e-shopov a webstránok. A preto sa snažím hľadať také témy, ktoré vám ponúknu užitočné odpovede. Máte iný názor? Budem vďačná za váš feedback - kvasnicova@biznisweb.sk :)

Diskusia k článku

Všetky dôležité informácie o podnikaní na internete, inšpiratívne príbehy a tipy od úspešných e-shopárov nájdete aj v našom ebooku Ako a v čom začať podnikať

Ako a v čom začať podnikať