Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

Newsletter – Návody k veľkému DPH updatu vo Flox 2.0 – 2.časť

Nezobrazuje sa vám tento newsletter správne? – kliknite sem.

Ako sme sľúbili v minulom newsletteri, dnes budeme pokračovať predstavením návodov k modulu DPH v CMS Flox 2.0.

1. Nastavenia pre Platcu DPH a platcu s viacerými DIČ

Údaje o vašej firme je ideálne vyplniť korektne hneď po vytvorení e-shopu vo Flox 2.0. Systém tak bude správne fungovať už od začiatku.

  • Ak ste platcom DPH, nastavte v záložke FAKTURAČNÉ ÚDAJE  – STATUS DPH – PLATCA DPH.Vyberte váš zdroj príjmov  – Tovar, Služby, alebo Tovar a služby. Toto je dôležité pre korektné fungovanie systému vzhľadom k DPH. Preto dbajte na správne nastavenie pobočky.

nastavenie dph vo flox 2.0

Pokiaľ podnikáte vo viacerých krajinách, kt. daňové povinnosti sú odlišné, postupujte podľa nasledovných pokynov:

  •  Ak máte len jednu pobočku, ale ponúkate tovar, či služby do zahraničia, kde ste tiež registrovaný ako platca DPH, môžete v rámci jednej pobočky pridať viacero čísiel DIČ (resp. IČ DPH).V záložke FAKTURAČNÉ ÚDAJE kliknite na ĎALŠIE IČ DPH a pridajte DIČ, sadzbu DPH a krajinu, v ktorej ste registrovaný ako platca DPH.

nastavenie dph vo flox 2.0

  • Ak máte pobočky vo viacerých krajinách, pridajte ďalšiu pobočku. Každá pobočka má možnosť iného nastavenia DPH, vloženia vlastného DIČ. Nákupy v jednotlivých jazykových verziách bude potom faktúrovať pobočka, ktorú jej priradíte.Novú pobočku pridáte v NASTAVENIA/POBOČKY – kliknutím na tlačítko PRIDAJTE SVOJU FIRMU

nastavenie dph vo flox 2.0

Upozornenie: ďalšie návody súvisiace s viacerými pobočkami nájdete aj v našom FAQ.
2. Overovanie DIČ odberateľa

Ak sú vašimi zákazníkmi podnikatelia alebo firmy, zíde sa vám modul na overovanie DIČ.

Pre prípad, že zákazník zadá neplatné, resp. neexistujúce DIČ, príp. ak dôjde k výpadku overovacej databázy, máte kompetencie, aby ste určili, ako ďalej (ne)spracovať objednávku.

Overenie DIČ sa realizuje z európskej databázy.

Môžete si vybrať, či sa bude overovať DIČ alebo IČ DPH v NASTAVENIA/ADRESY/DOPLŇUJÚCE NASTAVENIA.

Ako postupovať v prípade, že DIČ nebolo overené a ďalšie rady nájdete aj v našom FAQ.

3. Identifikovaná osoba pre platbu DPH

Pokiaľ máte pri predaji tovaru/služby v zahraničí povinnosť registrovať sa ako Identifikovaná osoba pre platbu DPH, postupujte nasledovne:

  • V NASTAVENIA/POBOČKY pravdivo vyplňte údaje o pobočke, ktorá vystupuje ako identifikovaná osoba.

  • V záložke FAKTURAČNÉ ÚDAJE zvoľte STATUS DPH – IDENTIFIKOVANÁ OSOBA a nastavte sadzbu DPH a zdroj príjmov. Toto nastavenie je dôležité aby systém správne reagoval pri fakturácii.

V NASTAVENIA/JAZYKY vyberte jazykovú verziu pre krajinu, v ktorej vystupujete ako Identifikovaná osoba a priraďte jej pobočku, ktorú ste vytvorili v predchádzajúcom kroku.

Viac informácií nájdete aj v našom FAQ.

Aktuálne novinky o CMS Flox 2.0 nájdete na našich stránkach.

Novinky zo sveta internetového marketingu, SEO, PPC nájdete na našom blogu o podnikaní na internete.

avatar
Autor: BiznisWeb.sk Spolu s našimi klientmi vyvíjame redakčný systém (CMS) FLOX pre tvorbu webstránky a e-shopu. Svoj prvý e-shop či webstránku si u nás vytvoríte rýchlo a jednoducho aj bez programátora a grafika. Bez problémov k nám premigrujete i svoj zabehnutý e-shop. Vyskúšajte si, ako to u nás funguje na 30 dní zadarmo.

Diskusia k článku

Všetky dôležité informácie o podnikaní na internete, inšpiratívne príbehy a tipy od úspešných e-shopárov nájdete aj v našom ebooku Ako a v čom začať podnikať

Ako a v čom začať podnikať