Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

Veľký update vo Flox 2.0 – nový DPH modul a iné


Začiatkom tohto týždňa prebehla najväčšia aktualizácia BiznisWebu v histórii. Prichystali sme pre Vás rozsiahly balík zmien.

Úpravy a opravy nášho redakčného systému FLOX 2.0 sme pripravili na základe požiadaviek a pripomienok od Vás, našich klientov. Všetky novinky pramenia z praxe a snažia sa prevádzkovateľom e-shopov na našom systéme uľahčiť život.

Hlavné zmeny, ktoré sme pre Vás pripravili:

– zmena zobrazovania a zadávania cien do systému:

Odteraz sa na všetkých miestach v systéme, kde je možné zadávať cenu,  bude zobrazovať tlačidlo „s“ ()

alebo „bez“ () toto značí, že si budete vedieť zadať cenu buď s, alebo bez DPH a druhá sa dopočíta.

– individuálne nastavenie registračného formulára:

V sekcii „Nastavenia – Adresy“ si budete vedieť nastaviť aké polia sa zobrazia vo formulári na vyplnenie a ktoré z nich budú povinné.

– možnosť tlačiť objednávky priamo z administrácie:

vedľa objednávky pribudne už známa ikonka tlačiarne , ktorú poznáte z možnosti tlačiť faktúry

– Vaši zákazníci dostanú možnosť stornovať svoju objednávku:

Prihlásení zákazníci budú môcť v sekcii „Moje objednávky“ stornovať svoju objednávku. No samozrejme len do momentu, kým do objednávky nezasiahne administrátor. Nenastane teda situácia, že by Vám niekto stornoval už spracovanú objednávku. Túto funkciu si budete môcť zapnúť v sekcii „Nastavenia – Objednávky – Všeobecné – Storno objednávky zákazníkom“ (Viac informácií nájdete v našich návodoch: www.biznisweb.sk/a/685)

Stornovaná objednávka bude v zozname objednávok podfarbená červenou farbou a bude jej pridelený status „Čaká na váš zásah„. Tak Vás ihneď systém upozorní, že je potrebné rozhodnúť ako naložiť s touto objednávkou.

Taktiež sme pripravili komplexný systém overovania DIČ  a pravidlá ako a kedy sa má alebo nemá fakturovať DPH. Všetko sa samozrejme riadi aktuálnymi zákonmi a nariadeniami.

V súvislosti s aktualizáciou DPH modulu, prešiel Flox výraznými zmenami. Podrobnosti o zobrazovaní cien s/bez DPH, o nastavení pobočky pre platcu DPH  a neplatcu DPH nájdete v našich návodoch k DPH.

Viac informácií ohľadne týchto zmien, môžete očakávať v ďalších newsletteroch ako aj v tomto blogu už čoskoro.

 

Prechod na novšiu verziu systému FLOX 2.0 je automatický.

 

Odporúčania spojené s aktualizáciou systému – skontrolujte si nastavenia Pobočky!

 

V súvislosti s aktualizáciou systému, ktorá prebehla a s problémami, ktoré sa vyskytli, by sme vám chceli dať niekoľko rád, ako si zachovať pôvodnú funkcionalitu stránok a vyhnúť sa nedorozumeniam.

 – Prvou základnou chybou, ktorá sa môže na vašom e-shope vyskytnúť je, že nemáte v systéme vytvorenú žiadnu pobočku, resp. zmazali ste si aj tú čo bola štandardne v systéme vytvorená.

Preto je potrebné v sekcii „Nastavenia – Pobočky“ kliknúť na  a dôkladne si vyplniť všetky údaje na všetkých záložkách. Špeciálnu pozornosť treba venovať políčkam „IČ DPH„, „Krajina„, „Status DPH“ a „Predvolená sadzba DPH

Ak ste pred aktualizáciou mali zadané ceny bez DPH a chcete aby vám systém pripočítal k cenám ešte sadzbu DPH je nutné nastaviť pobočku v sekcii „Fakturačné údaje“ ako „platca dph“ a taktiež správne nastaviť sadzbu DPH.

Taktiež si prosím skontrolujte aj číslovanie objednávok, prípadne si toto číslovanie nastavte tak, aby nadväzovalo na vašu poslednú vytvorenú objednávku. Ako pracovať s číslovaním vo FLOXe sa dozviete tu

– Druhým potrebným krokom je priradenie tejto pobočky k jazykovej verzii

Toto nastavíte v sekcii „Nastavenia – jazyky“ kde si vyberiete konkrétnu jazykovú verziu a priradíte jej pobočku zo zoznamu.

Ak ste už mali pobočku vytvorenú a správne priradenú, len pre istotu si skontrolujte nastavenia.

– Po týchto krokoch si ešte prosím prekontrolujte ceny za dopravy a platby.

Ak sú zobrazované ceny bez DPH a želáte si pripočítať k nim ešte nejakú sadzbu DPH, dopíšte túto sadzbu priamo do príslušného políčka v každej doprave/platbe.

Tieto opatrenia sú základná prvá pomoc v prípade, že máte po aktualizácii problémy s vašim e-shopom. Ak máte iný problém alebo otázky, neváhajte nás kontaktovať.

Veríme, že po správnej konfigurácii systému, vám začne aktualizácia prinášať skôr potešenie a uľahčí vám prácu so systémom.

avatar
Autor: Jana Kvasnicová V BiznisWebe pracujem od r. 2009, začínala som na supporte, kde som mala skvelú príležitosť zoznámiť sa s reálnymi potrebami a otázkami podnikateľov či majiteľov e-shopov a webstránok. A preto sa snažím hľadať také témy, ktoré vám ponúknu užitočné odpovede. Máte iný názor? Budem vďačná za váš feedback - kvasnicova@biznisweb.sk :)

Diskusia k článku

Všetky dôležité informácie o podnikaní na internete, inšpiratívne príbehy a tipy od úspešných e-shopárov nájdete aj v našom ebooku Ako a v čom začať podnikať

Ako a v čom začať podnikať