Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

SlideShare ako marketingový nástroj

1403038838_slideshareVýznam online prezentácií pre linkbuilding sme vám na našom blogu o podnikaní na internete priblížili. Taktiež sme vás informovali, že Power Pointu už odzvonilo a nahradili ho oveľa sofistikovanejšie programy – ako napr. Prezi.com.

Na portáli SocialMediaExaminer sme pre vás našli 7 možností využitia SlideShare v rámci online marketingu.

SlideShare je jedným z kľúčových miest, kam je vhodné umiestniť vaše odborné  prezentácie. Možno sa vám bude zdať, že SlideShare nie je práve najvýuživanejším zdrojom získavania informácií, no čím viac relevantných spätných odkazov získate, tým lepšie pre umiestnenie vášho e-shopu či www stránky vo výsledkoch vyhľadávania.

Prečo zverejniť prezentáciu na SlideShare?

 • jedná sa o oveľa menej konkurenčné prostredie ako na sociálnych sieťach
 • získate ďalší kvalitný backlink
 • skvelá možnosť prezentácie aj pre menšie firmy či e-shopy
 • má slušnú návštevnosť – mesačná návštevnosť dosahuje 60 miliónov unikátnych návštev
 • získavate potenciálnych návštevníkov vašich www stránok alebo e-shopov
 • lepšie spoznávate vašu cieľovú skupinu – prostredníctvom analytických nástrojov dokážete zistiť, ktoré prezentácie majú najväčší úspech, odkiaľ prichádzajú čitatelia vašich prezentácií atď.
 • finančne nenáročná propagácia

Ako uspieť na SlideShare?

 1. Nasýťte náročné publikum – dnešní návštevníci majú vysoké nároky. A to nielen na samotný kontext, ale aj na grafickú realizáciu a logické usporiadanie. Väčšina z nás si dokáže zapamätať 3 hlavné posolstvá, preto sa obsah snažte čo najviac zostručniť a držte sa hesla „Menej je niekedy viac.“ Zvoľte vhodné časovanie prehrávania jednotlivých slidov – napr. v prípade jednoduchých slidov 3 sekundy a pod. Rovnako dôležitá je aj voľba vhodného fontu písma – v tomto prípade platí, že štandardné fonty sú nudné. Vyvarujte sa striedaniu viac ako 2-3 fontov v prezentácii. Zaobstarajte si kvalitné obrázky – napr. aj z free fotobánk. Naučte sa aj vhodne kombinovať farby.
 2. Používajte kľúčové slová a pojmy – samozrejmosťou je využitie keywords v názve súboru, ak ju nahrávate vo forme PDF, ale aj v samotnom texte, či popise a názve prezentácie.Pomôžete tak nielen Googlu, aby vaše prezentácie lepšie zaindexoval, ale aj vašim potenciálnym zákazníkom či návštevníkom www stránky.
 3. Publikujte návody na použitie – manuál sa hodí vždy, nielen v papierovej podobe – napr. ak ste na cestách a vaša navigácia v aute akosi odmieta spolupracovať 🙂 (príklad) SlideShare dokonca ponúka možnosť upgradovať váš účet a následne môžete do prezentácií vkladať i videá.
 4. Vytvorte zoznam – magických Top 5 alebo Top 10 tipov na využitie či výhody vašich produktov alebo zoznam najpredávanejších publikácií a pod. dokáže zaujať vašich čitateľov v kombinácií s výstižným názvom prezentácie. Okrem rečníckych otázok preto zakomponujte do názvu aj „Top XY…“
 5. Ponúknite čitateľom zaujímavé informácie či fakty – napr. kuloárne informácie z práve prebiehajúcich výskumov o vplyve vašich produktov na rozvoj konkrétnych schopností u batoliat atď. Nezabudnite v prezentácii uviesť konkrétne prelinkovanie na priamy zdroj.
 6. Prelinkujte sa s LinkedIn – áno, LinkedIn sa v našich podmienkach zatiaľ masívne nevyužíva, ale … Váš LinkedIn profil dokážete obohatiť o súhrn zo SlideShare.  Stačí, ak v nastaveniach vášho profilu na LinkedIn (Profile – Edit Profile vyberiete pridať link = Add Link) edit-profile-liprelinkovanie-linkedin-slideshare
 7. Využite šancu umiestniť sa medzi naj titulkami na SlideShare – každý deň vyberú pracovníci SlideShare najlepšie úvodné stránky, ktoré potom umiestnia na titulku SlideShare. A pritom to nie je ani také ťažké! 🙂 – stačí postupovať podľa krokov v nasledujúcej prezentácii.

Zdroj:

http://www.socialmediaexaminer.com/slideshare-for-your-business/

http://www.slideshare.net/AmitRanjan/quick-tour?ref=http://www.socialmediaexaminer.com/slideshare-for-your-business/

http://www.slideshare.net/slidesthatrock/slides-that-rock-9659045?ref=http://www.socialmediaexaminer.com/slideshare-for-your-business/

http://www.slideshare.net/LauraWallis/presentation18-24185290

Banner pre tvorbu web stránky

Tvorba web stránky, tvorba eshopu banner

 

 

avatar
Autor: Jana Kvasnicová V BiznisWebe pracujem od r. 2009, začínala som na supporte, kde som mala skvelú príležitosť zoznámiť sa s reálnymi potrebami a otázkami podnikateľov či majiteľov e-shopov a webstránok. A preto sa snažím hľadať také témy, ktoré vám ponúknu užitočné odpovede. Máte iný názor? Budem vďačná za váš feedback - kvasnicova@biznisweb.sk :)

Diskusia k článku

Všetky dôležité informácie o podnikaní na internete, inšpiratívne príbehy a tipy od úspešných e-shopárov nájdete aj v našom ebooku Ako a v čom začať podnikať

Ako a v čom začať podnikať