Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

Newsletter – 5 grafických prvkov, ktoré nemajú na vašich www stránkach a e-shopoch čo hľadať

Nezobrazuje sa Vám tento newsletter korektne? – kliknite sem.

Podľa nedávnej štúdie Baymard.com by ste sa v rámci tvorby grafickej šablóny www stránky a internetového obchodu mali vystríhať nasledujúcich rušivých elementov:

1. reklamné bannery nepatria nad zoznam produktov – v rámci používateľských testov sú podobné bannery vyhodnocované ako header súvisiaci s kategóriou produktov:

reklama nad prehľadom produktov

2. pozor na reklamy na konci stránky s výpisom produktov – používatelia sa môžu domnievať, že ďalšia produktová strana už nie je k dispozícii:

reklama na produktovej stranke

3. hypertextové odkazy na konci stránky s prehľadom alebo detailom produktu taktiež pôsobia mätúco – používatelia sa môžu domnievať, že hyperlinky obsahujú ďalšie údaje o produktoch:

hypertextové reklamy pod výpisom produktov

4. s vyskakovacími reklamnými oknami či lightboxami opatrne – ak na návštevníkov vašich webov „vyskočí“ reklama zľava či sprava, majú tendenciu okno okamžite zatvoriť, reakcia je často reflexívna, pramení z averzie voči pop up oknám:

pop up okno

5. reklama na titulke radšej NIE – podľa štúdie Baymard.com reklamy na úvodnej stránke majú výrazný vplyv na vnímanie celého webu.

Objednajte si vytvorenie profesionálnej grafickej šablóny pre vaše www stránky alebo internetový obchod!

V prípade záujmu vám naši grafici navrhnú aj buttony pre reklamy. Cenovú kalkuláciu realizujeme individuálne, na základe špecifikácie vašich požiadaviek.

objednávka grafickej šablóny www stránky

V ponuke našich doplnkových služieb nájdete taktiež Vytvorenie unikátnej hlavičky webu za 149 € bez DPH/jednorázovo – objednať môžete tu.

Aktuálne novinky o CMS Flox 2.0 nájdete na našich stránkach.

Novinky zo sveta internetového marketingu, SEO, PPC nájdete na našom blogu o podnikaní na internete.

avatar
Autor: BiznisWeb.sk Tvorba webstránky a e-shopu s moderným a responzívnym dizajnom vo vlastnom redakčnom systéme Flox 3. Vytvorte si web či eshop zdarma.

Diskusia k článku

Všetky dôležité informácie o podnikaní na internete, inšpiratívne príbehy a tipy od úspešných e-shopárov nájdete aj v našom ebooku Ako a v čom začať podnikať

Ako a v čom začať podnikať