Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

Newsletter – Využitie firemných videí v content marketingu

Nezobrazuje sa Vám tento newsletter korektne? – kliknite sem.

Na našom blogu o podnikaní na internete sme vás v minulosti informovali, ako si môžete pripraviť vlastné produktové či prezentačné video.

Rovnako sme vám predstavili ako na video marketing, ktorý vám ušetrí financie.

Dnes sa pozrieme na 5 spôsobov využitia vašich produktových alebo prezentačných videí v obsahovom marketingu.

1. Informujte o novinkách z oblasti vášho podnikania – módne trendy, nové produkty a pod.

Ak sa napríklad špecializujete na predaj športového oblečenia, v súvislosti s olympijskými hrami ste mohli poukázať na pokrok v technológii výroby obuvi či funkčných materiálov.

Inšpirujte sa napr. BBC, ktorí nedávno začali publikovať aktuality aj na Instagram-e

2. Video bez zvuku 

Poviete si, že nemé filmy s Charliem Chaplinom už sú minulosťou, no v dnešnom poňatí sa môže jednať o videá len so zvukovým podmazom, bez hovoreného slova.

Výhodou je, že takýmto spôsobom môžete osloviť napríklad tých potenciálnych zákazníkov, ktorí radi nakupujú počas pracovnej doby (nemusia tak stišovať hlasitosť na svojich notebookoch, ani nerušia kolegov :D)

3. Stavte na triky a dobré nápady

Aby ste videami zaujali potenciálnych zákazníkov, musíte im ponúknuť hodnotný obsah. Ak predávate napr. farby, laky a iné maliarske a natieračské potreby, inšpirujte sa nasledujúcim videom:

4. Zaujímajte sa o vašich fanúšikov a interagujte

Vaše ďalšie krátke video sa môže týkať napríklad aj poďakovania za narastajúci počet followerov, podnetov a tipov na zlepšenie vášho e-shopu a pod.

 

5. Ukážte produkty v akcii 

Ak máte vo vašom meste lokálne známeho športovca, nahrajte s ním sériu videí, na ktorých cvičí vo vašich tričkách, teniskách alebo s vašimi firemnými produktami.

Nasledujúce video azda ani nepotrebuje komentár:

Aktuálne novinky o CMS Flox 2.0 nájdete na našich stránkach.

Novinky zo sveta internetového marketingu, SEO, PPC nájdete na našom blogu o podnikaní na internete.

avatar
Autor: BiznisWeb.sk Spolu s našimi klientmi vyvíjame redakčný systém (CMS) FLOX pre tvorbu webstránky a e-shopu. Svoj prvý e-shop či webstránku si u nás vytvoríte rýchlo a jednoducho aj bez programátora a grafika. Bez problémov k nám premigrujete i svoj zabehnutý e-shop. Vyskúšajte si, ako to u nás funguje na 30 dní zadarmo.

Diskusia k článku

Všetky dôležité informácie o podnikaní na internete, inšpiratívne príbehy a tipy od úspešných e-shopárov nájdete aj v našom ebooku Ako a v čom začať podnikať

Ako a v čom začať podnikať