Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

Už aj v BiznisWebe môžete platiť Bitcoinom!

Platba Bitcoinami
Platba Bitcoinami za služby BiznisWebu

Zaplať za služby BiznisWebu Bitcoinami

Od dnes sme ako jedna
z prvých firiem na Slovensku umožnili platiť Bitcoinami za služby BiznisWeb.sk.

Vo svete, ale už aj na Slovensku, je stále väčší a väčší záujem o používanie Bitcoinov. Odteraz môžete zaplatiť faktúry za služby BiznisWebu v tejto novej mene.

Ako zaplatiť za BiznisWeb Bitcoinom?

Pri objednávke stačí zvoliť ako spôsob platby: BitPay.

platba bitcoinom biznisweb

Ako zaplatiť Bitcoinom za BiznisWeb?

Bitcoin aj mobilom

Bitcoinom môžete zaplatiť aj s mobilom. Ukážka je síce z našej anglickej služby Bizwebs.com, ale postup platenia mobilom je v podstate rovnaký aj pre slovenskú verziu BiznisWeb.sk:

Na začiatok – čo je to Bitcoin?

V skratke je to virtuálna mena. Nie je treba, aby na žiadnu časť spracovania dohliadala banka alebo akákoľvek iná inštitúcia, pretože Bitcoiny sú decentralizované. Overenie transakcie je robené kolektívne členmi Bitcoin siete. To znamená, že môžete platiť kdekoľvek, kedykoľvek a hocikomu, ak máte pripojenie na internet. Platba je spracovaná bez čakania a je neporovnateľne lacnejšia v zrovnaní s ostatnými druhmi platobných možností. Nebudete platiť vôbec nič alebo len tisícinu jedného Bitcoinu.

Takže, čo by ste mali urobiť? Nie je nutné sa registrovať do žiadneho systému. Musíte si však nainštalovať softvér, ktorý Vám umožní manipulovať s Vašou virtuálnou peňaženkou. Taktiež dostanete dvojicu verejných a osobných kľúčov – žiadne osobné údaje. Prvý kľúč je k Vašej Bitcoin adrese. Táto adresa môže vyzerať napríklad takto: HjP51sDB1V5fhjkf96Bs4h5t2Nm4d3g5 (34 znakov písmen a číslic) a slúži ostatným (napr. Vašim zákazníkom) na zaslanie peňazí Vám. Druhý kľúč, súkromný, slúži Vám a pre Vaše platby ostatným (napr. Vašim dodávateľom).

Ako ten BitCoin funguje?

Bitcoiny sa zarábajú, netlačia sa. Práve je v obehu viac ako 12,3 milióna BTC (aktuálny počet BTC) . Môžete ich získať pomocou výmeny (v zmenárňach alebo skôr na burzách) alebo tzv. miningom. Samotné transakcie sú v blokoch, ktoré sú kryptograficky označené tak, aby bolo veľmi komplikované ich napodobniť. Mineri (z ang. slova minor – baník) sú ľudia, ktorí vytvárajú bloky a získavajú 25 BTC ako odmenu za vytváranie týchto blokov. Doslova sa dá povedať, že Bitcoiny ťažia. Dostanú ich za náklady na „ťažbu“, čo je vlastne ich počítačové vybavenie a elektrina, ale samozrejme aj veľa stráveného času. To znamená, že mineri Vám radi zaplatia bitcoinami, pretože ich získali „lacno“ a hlavne ich tak dostanú do obehu.

Zaujímavosť: Na Slovensku bol prvý bankomat z krajín EÚ. V súčasnosti patrí k jednej z 21 krajín na svete, kde je bankomat na Bitcoiny.

BiznisWeb je spoločnosť s desať ročnou tradíciou v tvorbe webových stránok a internetových obchodov. Poskytuje obrovské množstvo funkcií v štyroch balíčkoch od Startu, cez Standard, Profi až po Maximum. Veľkou výhodou je mobilná a tabletová verzia, takže môžete spravovať svoj e-shop či blog odkiaľkoľvek, kde sa práve nachádzate. Je to úžasné v spojení s platbou Bitcoinami, pretože tak sa Váš biznis nikdy nezastaví.

Pozri si video o BitCoine:

avatar
Autor: Zuzana Jargašová Zuz zodpovedá za expanziu BiznisWebu v zahraničí, najmä v anglicky a španielsky hovoriacich krajinách. Absolventka Fakulty umení v Ostrave, ktorá svoj voľný čas trávi najradšej v ateliéri alebo lezením po skalách.

Diskusia k článku

Všetky dôležité informácie o podnikaní na internete, inšpiratívne príbehy a tipy od úspešných e-shopárov nájdete aj v našom ebooku Ako a v čom začať podnikať

Ako a v čom začať podnikať