Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

Newsletter – Pomôžte Googlu zaindexovať zmeny na vašej www stránke a e-shope!

Nezobrazuje sa Vám tento newsletter korektne? – kliknite sem.

Ak ste sa rozhodli s novým rokom popracovať aj na inovácii vašich www stránok a e-shopov, nezabudnite Googlu uľahčiť reindexovanie.

Už v minulosti sme vás informovali, že máte k dispozícii Google Webmaster Tools.

Funkciu nájdete v indexovom prehľadávaní:

fetch as google

následne stačí len zadať koncovú časť URL identifikátora inovovanej stránky alebo podstránky:

fetch as google

a vybrať, či si prajete odoslať len konkrétnu stránku, alebo aj jej podstránky:

fetch as google

UPOZORNENIE: ste limitovaní počtom podstránok odoslaných za týždeň – nesmiete prekročiť 500 samostatných stránok a 10 stránok s podstránkami.

Nezabudnite skontrolovať stav načítania. Po kliknutí na Úspech uvidíte, ako vidí vašu www stránku samotný Google, máte tak možnosť v zobrazenom zdrojovom kóde odhaliť drobné nedostatky, ktoré možno bránia lepšej indexácii vášho webu.

fetch as google

tip v rámci „novoročných“ úprav na vašich www stránkach doporučujeme aktivovať aj rich snippets. Viac informácií o rich snippets nájdete aj v našom článku na blogu o podnikaní na internete.

avatar
Autor: BiznisWeb.sk Spolu s našimi klientmi vyvíjame redakčný systém (CMS) FLOX pre tvorbu webstránky a e-shopu. Svoj prvý e-shop či webstránku si u nás vytvoríte rýchlo a jednoducho aj bez programátora a grafika. Bez problémov k nám premigrujete i svoj zabehnutý e-shop. Vyskúšajte si, ako to u nás funguje na 30 dní zadarmo.

Diskusia k článku

Všetky dôležité informácie o podnikaní na internete, inšpiratívne príbehy a tipy od úspešných e-shopárov nájdete aj v našom ebooku Ako a v čom začať podnikať

Ako a v čom začať podnikať