Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

Newsletter – 5 základných pravidiel, ktoré by ste mali vedieť o dynamickom banneri

Nezobrazuje sa Vám tento newsletter korektne? – kliknite sem.

dynamický banner, dynamický banner a jeho význam pre seo Ako pracovať s blokom dynamický banner ste sa už naučili (možno aj z nášho newslettera).

Dnes si predstavíme 5 jednoduchých pravidiel o dynamických banneroch podľa GetElastic.com.

Dynamický banner môžete vložiť do ktorejkoľvek podstránky vášho webu.

Podľa niektorých webdesignérov a odborníkov na použiteľnosť www stránky je však ich využitie na titulke vcelku nešťastnou voľbou (príklad).

Údajne odpútava pozornosť návštevníkov, zaberá zbytočne veľkú plochu, znižuje konverzie atď.

No Baymard.com vo svojej publikácii toto tvrdenie vyvracia.

Na ktoré body teda nesmiete zabudnúť pri tvorbe dynamických bannerov?

  1. Pravidlo č.1 hovorí, že ak dynamický banner obsahuje viacero slidov, je vhodné vybrať prepojenie napr. len do TOP alebo nadradených sekcií (v žiadnom prípade nie na všetky podstránky!).
  2. Je rovnako dôležité uvedomiť si, že nie všetci návštevníci vašich www stránok a internetových obchodov budú v slidoch listovať alebo tí menej zruční čakať, kým sa vystriedajú všetky obrázky. Preto vložte najpútavejší slide, ktorý vám podľa vašich očakávaní má priniesť najviac konverzií, na prvé miesto.
  3. Nespoliehajte sa len na dynamický banner ako hlavný pútač návštevníkovej pozornosti. Venujte sa aj tvorbe prehľadného menu, zlepšovaniu navigácie napr. prostredníctvom bloku Rozcestník, propagácii produktov na sociálnych sieťach a pod.
  4. Otestujte si, aký čas prehrávania slidov je najvhodnejší. Doporučujeme napr. používateľské testovanie na vašich nezainteresovaných rodinných príslušníkoch.
  5. Slidy sa nesmú prehrávať ani príliš pomaly, ani príliš rýchlo. Baymard Institute doporučuje, aby medzi jednoduchými snímkami bola pauza od 5-7 sekúnd a medzi slidami s textovými informáciami od 10 sekúnd.

Zopár ukážok využitia bloku rozcestník nájdete aj na našich Facebook Pages.


Aktuálne novinky o CMS Flox 2.0 nájdete na našich stránkach.

Novinky zo sveta internetového marketingu, SEO, PPC nájdete na našom blogu o podnikaní na internete.

avatar
Autor: BiznisWeb.sk Spolu s našimi klientmi vyvíjame redakčný systém (CMS) FLOX pre tvorbu webstránky a e-shopu. Svoj prvý e-shop či webstránku si u nás vytvoríte rýchlo a jednoducho aj bez programátora a grafika. Bez problémov k nám premigrujete i svoj zabehnutý e-shop. Vyskúšajte si, ako to u nás funguje na 30 dní zadarmo.

Diskusia k článku

Všetky dôležité informácie o podnikaní na internete, inšpiratívne príbehy a tipy od úspešných e-shopárov nájdete aj v našom ebooku Ako a v čom začať podnikať

Ako a v čom začať podnikať