Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

Trendy v online marketingu na rok 2014

online marketing trendsV internetovom marketingu platí jedno nepísané pravidlo: „To, čo platí dnes, už nemusí platiť zajtra.“

Digitálny svet neustále napreduje, vyvíja sa, inovuje …

Preto je pre prevádzkovanie úspešného online biznisu nevyhnutné držať krok s dobou a technológiami. Ideálne je inovácie z budúcnosti priamo „predvídať“ 🙂

Na portáli Tech Coctail sme pre vás našli 4 trendy, ktoré budú v roku 2014 vládnuť online marketingu.

1. Content marketing stále na prvom mieste

Základom online marketingu bola, je a bude tvorba hodnotného obsahu. V roku 2014 to bude platiť dvojnásobne! Najmä kvôli nedávnej aktualizácii Google – algoritmu Hummingbird. Pri tvorbe hodnotného obsahu si uvedomte posun spotrebiteľských preferencií – riaďte sa heslom „menej je niekedy viac“. Už neplatí, že zaručene upúta banner v krikľavo-červenej farbe. Naopak, najviac konverzií prinesie ten prvok, ktorý návštevníkovi, resp. zákazníkovi ponúka odpovede na to, čo hľadá.

Do vašej obsahovej stratégie podľa magazínu Forbes určite zakomponujte:

  • sociálne médiá
  • newsletter
  • články na odborných portáloch a partnerských www stránkach
  • prípadové štúdie
  • videá
  • budovanie dobrej mienky o vašej firme, resp. e-shope

K poslednému bodu je dôležité uvedomiť si, že pozitívne referencie získate len od skutočných zákazníkov, ktorí sú s vašimi produktami spokojní.

2. V rámci SEO nezabúdajte na účty na sociálnych sieťach

Svetová svätá trojica – Facebook, Twitter a LinkedIn obohatená o Google +, Pinterest a Instagram vám pomôže podporiť vaše marketingové úsilie a ovplyvniť výsledky organického vyhľadávania na Google.

Vyhľadávače sa snažia zobrazovať čo najrelevantnejšie výsledky vyhľadávania s najvyššou kvalitou – sociálne siete sa v tomto merítku stávajú cenným prvkom hodnotenia vyhľadávačov. Čím vyšší počet používateľov, ktorí post alebo fotografiu zdieľali, tým vyššia je Googlom vnímaná kvalita danej sociálnej siete.

Ideálne  je, ak sa do diania na sociálnych sieťach zapájajú aj vaši zamestnanci a firemné posty a pod. šíria na svojich nástenkách či profiloch.

3. Obrázky na webe sú stále cennejšie ako zlato

O význame obrázkov na www stránkach a internetových obchodoch sme vás už v našom článku informovali.

Infografiky alebo zaujímavé obrázky na web stránke dokážu upriamiť čitateľovu pozornosť, preto ak máte vaše vlastné autorské fotografie, môžete ich využiť – napr. aj upravené prostredníctvom online programov na úpravu fotografií. Vedzte, že vlastné fotografie zaujmú oveľa viac ako strojené fotky z fotobánk.

V rámci SEO samozrejme nezabudnite na vypĺňanie alternatívnych tagov pri obrázkoch na www stránkach.

4. Prispôsobte sa „mobilnej“ populácii

Nezaspite na vavrínoch! Investujte do responzívny eshop, responzívne šablóny pre e-shop vašej web stránky, ktorá vašim zákazníkom umožní plnohodnotný nákup vašich produktov, čítanie vašich blogpostov a prezeranie stránok bez nutnosti použiť lupu 😀

Responzívna šablóna webu sa automaticky prispôsobí zariadeniu, na  ktorom si zákazník stránku prezerá – či už sa jedná o tablet alebo smartphone. Rovnako veľmi flexibilne reaguje aj na otočenie zariadenia.

V rámci zachovania konkurencieschopnosti je nutné, aby ste najmä v tejto oblasti zainvestovali.
Ak neveríte, že už aj na vašom e-shope zákazníci nakupujú prostredníctvom mobilných zariadení, prezrite si vaše Google Analytics štatistiky alebo siahnite po kalkulačke skutočnej hodnoty mobilných zariadení pre váš biznis.

Ak sa vám to zdá trochu sci-fi, doporučujeme prečítať smelý odhad Forbes, ktorý tvrdí, že v roku 2017 bude až 87% online nákupov uskutočnených práve prostredníctvom mobilných zariadení.

Verím, že rok 2014 bude pre vás minimálne tak úspešný ako 2013. K tomu, aby ste z neho vyťažili maximum budete opäť potrebovať pravidelne sledovať  štatistiky Google Analytics a veľmi vhodné je aj medziročné porovnanie počtu objednávok.

Zdroj:

http://tech.co/4-online-marketing-trends-2014-2013-11

http://www.inc.com/aaron-aders/3-social-media-marketing-trends-for-2014_1.html

http://www.forbes.com/sites/jaysondemers/2013/09/17/the-top-7-online-marketing-trends-that-will-dominate-2014/

http://www.forbes.com/sites/jaysondemers/2013/09/17/the-top-7-online-marketing-trends-that-will-dominate-2014/2/

vytvoriť www stránku, vytvoriť eshop

Tvorba www stránky

avatar
Autor: Jana Kvasnicová V BiznisWebe pracujem od r. 2009, začínala som na supporte, kde som mala skvelú príležitosť zoznámiť sa s reálnymi potrebami a otázkami podnikateľov či majiteľov e-shopov a webstránok. A preto sa snažím hľadať také témy, ktoré vám ponúknu užitočné odpovede. Máte iný názor? Budem vďačná za váš feedback - kvasnicova@biznisweb.sk :)

Stiahnite si aktualizovaný e-book o podnikaní na internete

Ako a v čom začať podnikať