Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

Newsletter – Darčekové certifikáty od A – Z

Nezobrazuje sa Vám tento newsletter korektne? – kliknite sem.

V minulom newsletteri sme vám predstavili prácu s blokom Dynamický banner.

Dnes sa budeme venovať jednej z možností, ako získať nových zákazníkov prostredníctvom darčekových certifikátov.

Darčekové certifikáty oceníte najmä teraz – v predvianočnom období.

Vytvoríte ich jednoducho, v administrácii vašej www stránky alebo internetového obchodu vytvoreného prostredníctvom redakčného systému Flox 2.0:

darčekový certifikát

Ku každému certifikátu je možné nadefinovať konkrétne podmienky použitia:

darčekový certifkát, podmienky použitia darčekových certifikátov

  • Kód – pokiaľ necháte toto políčko prázdne, systém vygeneruje kód automaticky. Alebo môžete vložiť akýkoľvek vlastný názov certifikátu.
  • Čiastka – zadajte hodnotu certifikátu v mene, pre ktorú ho budete používať.
  • Mena – vyberte potrebnú menu. Ak predávate v inej mene, ako zadáte darčekovému certifikátu, nebude platný. Mena musí byť totožná s menou, v ktorej sú produkty v objednávke. Pre každú jazykovú verziu teda používate darčekové certifikáty v príslušej mene.
  • Počet použití – certifikát s rovnakým kódom môžete použiť viac krát.
  • Platnosť – ak má mať certifikát obmedzenú platnosť, zadajte dátum od do. Iba v tomto časovom intervale budú môcť klienti certifikát využiť. V prípade, že nezadáte žiadny dátum, certifikát bude mať neobmedzenú platnosť.
  • Člen – certifikát môže byť platný iba pre členov určitej skupiny. Môžete vybrať jednu alebo viacero skupín.
  • Platný pre užívateľa (e-mail) – ak zadáte e-mail užívateľa alebo viacerých užívateľov, certifikát bude platný iba pre osoby, ktoré sú zaregistrované s týmto e-mailom. Ak ste vybrali i skupinu (položka Člen) pozor, aby užívatelia, ktorých e-maily ste zadali patrili do vybranej skupiny. Ďalej je dôležité, aby užívatelia boli aktívni, to znamená, aby sa mohli na stránku prihlásiť. Aktiváciu užívateľov nastavujete v sekcii Klienti.
  • Počet vygenerovaných certifikátov – certifikát s rovnakými hodnotami môžete uložiť viackrát. Ak zadáte do tohoto políčka napr. číslo 5, vytvoríte 5 rovnakých certifikátov, avšak každý bude mať iný automaticky vygenerovaný kód. Podmienky platnosti certifikátu ostanú rovnaké.

Vysvetlenie jednotlivých symbolov v prehľade vygenerovaných certifikátov:

darčekové certifikáty

znamená, že certifikát, ktorý bolo možné použiť len raz, už bol využitý

2/10 označuje, že certifikát je možné využiť 10x a 2 používatelia ho už pri objednávke využili

umožňuje skopírovať kód certifikátu (napr. pre prípad, že by ste ho chceli zaslať v rámci mailu)

slúži na úpravu vygenerovaného certifikátu (upraviť môžete všetky políčka, okrem kódu certifikátu)

Darčekové certifikáty je zároveň možné využiť aj ako praktický darček pre vašich stálych zákazníkov. Ak ich prikladáte k objednávke nad konkrétnu sumu, vaši zákazníci takéto „darčekové poukazy“ môžu darovať svojim priateľom alebo blízkym a vy tak získate nových zákazníkov.

V takom prípade vám odporúčame pohrať sa aj s grafickým designom darčekového certifikátu. Využiť môžete napríklad aj programy na úpravu fotografií, resp. obrázkov, ktoré sme vám predstavili v našom článku na blogu o podnikaní na internete.


Aktuálne novinky o CMS Flox 2.0 nájdete na našich stránkach.

Novinky zo sveta internetového marketingu, SEO, PPC nájdete na našom blogu o podnikaní na internete.

avatar
Autor: BiznisWeb.sk Spolu s našimi klientmi vyvíjame redakčný systém (CMS) FLOX pre tvorbu webstránky a e-shopu. Svoj prvý e-shop či webstránku si u nás vytvoríte rýchlo a jednoducho aj bez programátora a grafika. Bez problémov k nám premigrujete i svoj zabehnutý e-shop. Vyskúšajte si, ako to u nás funguje na 30 dní zadarmo.

Diskusia k článku

Všetky dôležité informácie o podnikaní na internete, inšpiratívne príbehy a tipy od úspešných e-shopárov nájdete aj v našom ebooku Ako a v čom začať podnikať

Ako a v čom začať podnikať