Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

7 tipov, ako získať komentáre k článkom na blogu

Nezobrazuje sa Vám tento newsletter korektne? – kliknite sem.

ako ziskat viac komentarov k clankom na blogu Nedávno sme vám zaslali newsletter na tému Ako zlepšiť firemný blog a o tom, či má vôbec firemné blogovanie zmysel ste sa mohli dočítať v našom článku na blogu o podnikaní na internete.

Dnes si predstavíme 7 spôsobov, ako získať komentáre k vašim blogpostom.

  1. Menej je niekedy viac – dlhšie články sú samozrejme z hľadiska SEO efektívnejšie, nakoľko ponúkajú možnosť zakomponovať do nich viacero kľúčových slov, ale na druhej strane príliš veľa textu, resp. zbytočného textu, môže čitateľov vášho blogu odradiť.
  2. Odoslanie komentárov musí byť jednoduché – niekedy komentovanie vyžaduje prihlásenie používateľa na Facebook alebo do svojho účtu na Google. To môže u niektorých návštevníkov vzbudzovať nedôveru, že sa snažíte dostať k ich osobným údajom, resp. k zoznamu priateľov.
  3. Orientujte sa na širšie publikum – ak sa domnievate, že o vaše produkty má záujem len konkrétna skupina používateľov, snažte sa napr. prostredníctvom sociálnych sietí a štatistík Google Analytics vypátrať nových potenciálnych zákazníkov, ktorých oslovte v rámci PPC kampaní.
  4. Snažte sa čitateľov niečo naučiť – ak používatelia nájdu v článku užitočnú informáciu, je veľká pravdepodobnosť, že sa vám za ňu poďakujú a daný článok budú zdieľať na svojich profiloch na sociálnych sieťach.
  5. Stanovte si harmonogram – ak budete blogovať v pravidelných internaloch, vaši čitatelia budú presne vedieť, kedy si môžu vo svojom RSS readeri pri kávičke prečítať váš ďalší blogpost.
  6. Požiadajte čitateľov o ich názor – na záver požiadajte čitateľov o odpoveď na konkrétnu otázku týkajúcu sa obsahu článku. Nemáme však na mysli rečnícke otázky, na ktoré sa odpoveď neočakáva 🙂 Následne sa snažte o interakciu – na získané komentáre odpovedajte!
  7. Zaujmite! – nepochybne s asnažíte písať o témach, ktoré sú pre vašich čitateľov zaujímavé, no ak máte pocit, že by sa konkrétnemu blogpostu zišlo ešte aj iné oživenie, môžete vytvoriť a nahrať napr. krátke video, ktoré váš názor sumarizuje. Použiť môžete napr. nástroje na tvorbu animovaných videí, ktoré uvádzame v našom článku na blogu o podnikaní na internete.

Aktuálne novinky o CMS Flox 2.0 nájdete na našich stránkach.

Novinky zo sveta internetového marketingu, SEO, PPC nájdete na našom blogu o podnikaní na internete.

avatar
Autor: BiznisWeb.sk Spolu s našimi klientmi vyvíjame redakčný systém (CMS) FLOX pre tvorbu webstránky a e-shopu. Svoj prvý e-shop či webstránku si u nás vytvoríte rýchlo a jednoducho aj bez programátora a grafika. Bez problémov k nám premigrujete i svoj zabehnutý e-shop. Vyskúšajte si, ako to u nás funguje na 30 dní zadarmo.

Diskusia k článku

Všetky dôležité informácie o podnikaní na internete, inšpiratívne príbehy a tipy od úspešných e-shopárov nájdete aj v našom ebooku Ako a v čom začať podnikať

Ako a v čom začať podnikať