Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

Google opäť útočí – Nová Panda 4

google panda 4

Google opäť robí poriadky na internete. Najnovšie spustil  novú Penguin   4. Ide už o štvrté vydanie Penguin 4, ktorý najnovšie obsahuje technológie Penguin 2.0.

Webmasteri a Seo experti si už pár týždňov dozadu mohli všimnúť kolísanie a aktualizácie na Google. Bez poznatku, že Google spustil novú Pandu 4 komunita webmasterov si už lámala hlavy nad tým, či išlo o novú aktualizáciu Pandy alebo len Google zmenil rebríček organického vyhľadávania?

Dnes už môžeme s potvrdením zo strany Google smelo hovoriť o novej Panda 4, ktorá uzrela svetlo sveta dňa 22.mája 2013.

Panda Update

O prvej aktualizácii Google Panda, sme už čo to popísali. Pri prvej Pande išlo o algoritmus, ktorý bol zameraný na „preoptimalizované“ web stránky. Jej cieľom bola eliminácia stránok, ktoré to preháňali so zvýšenou seo optimalizáciou. Či už duplicitným obsahom, duplicitným Pr článkami, spätnými odkazmi z linkfariem, množstvom reklám na stránke  a pod. Rok 2011 bol po spustení Pandy jedným z najprevratnejším z hľadiska Seo. Do dnešného dňa sa podarilo „upratať“ Google výsledky vyhľadávania vďaka skoncovaniu so stránkami s :

– nekvalitným obsahom

– nadbytočným obsahom

– množstvom reklám na stránke

– automaticky generovaným obsahom

– množstvom nerelevantných odkazov a pod.

Penguin 4 s Penguin 2.0

Cieľom štvrtého vydania Penguin 4 je zastavenie spamu a postihovanie oveľa viac stránok  s nekvalitnými odkazmi. Matt Cutts vedúci tímu Google web spam hovorí o novej generácii technológií, ktoré by mali zastaviť aj spam na internete. Táto zmena bude ovplyvnená až o 2,3 %  otázok vo vyhľadávaní, ktoré budú ovplyvnené až do takej miery, že si ich všimne aj bežný používateľ. „Postihnutie“ bude oveľa väčšie ako v predchádzajúcej verzii!

Penguin 4 s technológiou Penguin 2.0 je hlavná aktualizácia, ktorá pôjde ešte hlbšie než pôvodný Penguin. Čo bude mať za následok omnoho väčší vplyv na Seo. Najväčší vplyv Penguinu 4 bude mať na porno stránky, herné servery a pre veľké značky.

Najnovšie je zriadený aj Spam formulár, kde môžete nahlásiť spam stránku: http://bit.ly/penguinspamreport

 Ako ďalej?

Aj v roku 2013 stále platí, že sa treba zodpovedne a hlavne veľmi prirodzene venovať Seo optimalizácii svojich web stránok. O čom Vás neustále informujeme a poskytujeme návody, či už na :

– meranie svojich web stránok

– vytváranie kvalitného obsahu

– tvorbu blogov

–  ako uspieť na sociálnych sieťach

– obsahový marketing a rôzne iné.

Kompletné návody ako byť úspešný so svojou web stránkou, nájdete na našom blogu:

https://blog.biznisweb.sk/2013/05/co-publikovat-na-socialnych-sietach/

https://blog.biznisweb.sk/2013/04/affiliate-marketing/

https://blog.biznisweb.sk/2013/03/5-dovodov-preco-zakaznici-odchadzaju-vasich-stranok/

https://blog.biznisweb.sk/2013/03/analyza-web-stranky-google-analytics/

https://blog.biznisweb.sk/2013/02/ako-vytvorit-ecommerce-friendly-e-shop/

https://blog.biznisweb.sk/2013/02/zacnite-zarabat-uz-od-titulnej-stranky/

Tak už môžeme len očakávať nové zmeny vo výsledkoch vyhľadávania 🙂

vytvoriť www stránku, vytvoriť eshop

Tvorba www stránky

avatar
Autor: Petronela Jesenáková Ing. Petronela Jesenáková - je najmladšou členkou teamu "BiznisWebákov". Zastáva funkciu PPC a SEO odborníka, radí klientom, ako vytvoriť úspešný web a svedomito spravuje ich reklamné kampane v Google, Sezname, Zozname aj na Facebooku. Je držiteľkou certifikátu Google AdWords Qualified individual - Reporting and Analysis.

Diskusia k článku

Všetky dôležité informácie o podnikaní na internete, inšpiratívne príbehy a tipy od úspešných e-shopárov nájdete aj v našom ebooku Ako a v čom začať podnikať

Ako a v čom začať podnikať