Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

Ďalšia zmena Facebook Timeline

facebook timelinePortál Mashable zverejnil už v decembri informáciu, že Facebook testuje na pár vyvolených zmeny na Facebook Timeline.

Včera Mashable informoval, že ostrú zmenu už pocítíli používatelia Facebooku na Novom Zélande.

Medzi inovácie v decembri minulého roka patrili:

  • záložka ABOUT
  • premenovanie fanúšikov podľa vzoru Twitteru na followerov (nasledovníkov) a zobrazovanie kompletného čísla followerov (aj v prípade, že presiahne niekoľko desiatok tisíc)

 

Ešte v novembri 2012 Facebook testoval efektivitu zobrazovania všetkých príspevkov daného používateľa v jednom stĺpci.

Čo sa zmení vo Facebook Timeline v roku 2013?

Umiestnenie záložky About (O mne – zobrazenie a editácia BIO údajov) a pribudne záložka More (Viac).

Obe sú viditeľné na screenshote vyššie, ich umiestnenie bude rovnaké (pod BIO údajmi).

Facebook umožní ďalej reorganizovať boxy O mne, Priatelia, Fotky atď. prostredníctvom tzv. Collections Managera:

Môžete si vybrať, či uvedené boxy chcete na Vaše Timeline zobrazovať alebo nie.

Vaše posty a reakcie priateľov sa zobrazujú v ľavom stĺpci (táto zmena je už aj u nás), dôraz na Vašu činnosť a komunikáciu s priateľmi spôsobil rozšírenie ľavého stĺpca.

V dôsledku toho sa v pravom stĺpci budú zobrazovať 3 fotky priateľov v 3 riadkoch (aktuálne sú 2 riadky po 4 fotky):

 

Reakcie na zmenu

Novozélanďania reagovali zatiaľ rôzne. Niektorí považovali túto zmenu Facebook Timeline za krok späť, ku klasickej „stene“. Ostatní inovácie uvítali.

Objavili sa však aj prípady, kedy Novozélanďan videl zmenu len na svojich Facebook stránkach a na Facebook stránkach, ktoré administroval, sa zmena dotertaz neprejavila.

Používatelia Facebooku v ostatných častiach sveta sa už nevedia dočkať, kedy bude zmena prístupná aj pre ich Facebook Timeline. Predpokladajú sa predovšetkým pozitívne ohlasy, nakoľko nová Facebook Timeline je údajne prehľadnejšia a čistejšia a ide ruka v ruke s trendom – čím menej rolovania, tým lepšie.

Reakcie si môžete prečítať napr. tu.

Kedy  zmena dorazí aj do našich zemepisných šírok sa nám nepodarilo zistiť, ale snáď si ju budeme môcť otestovať už čoskoro.

Ďalšia chuťovka od Faceboku

Facebook koncom minulého roka vôbec nezaháľal.

17. decembra 2012 vydal aktualizáciu pre iOS a Android pre Facebook Nearby.

facebook nearby

Facebook Nearby čerpá informácie práve z BIO údajov používateľov, preto si určite skontrolujte údaje o Vašej firme na Facebook stránke. V sekcii O mne by ste mali mať vyplnené:

  • popis
  • kľúčové slová optimalizované pre danú krajinu
  • potrebné obchodné informácie – adresa, kontakty

Ak uvedenú appku nepoužívate, v stručnosti Vám ju predstavíme.

Facebook Nearby zobrazuje reštaurácie, kaviarne, bary, zaujímavé lokality, kultúrne stánky (kiná, galérie …), hotely a obchody vo Vašom okolí. Ak sa napr. nachádzate v cudzom meste a chcete ísť na obed, vyhľadáte si reštauráciu a vďaka Facebook Nearby zistíte, že Váš priateľ ju navštívil a bol spokojný.

Význam Facebook Nearby si dovolíme prirovnať ku Google Maps. Preto neváhajte a využite  Facebook Nearby pre propagáciu Vašej firmy už dnes. Viac informácií nájdete aj tu.

 

vytvoriť www stránku, vytvoriť eshop

 

 

 

avatar
Autor: Jana Kvasnicová V BiznisWebe pracujem od r. 2009, začínala som na supporte, kde som mala skvelú príležitosť zoznámiť sa s reálnymi potrebami a otázkami podnikateľov či majiteľov e-shopov a webstránok. A preto sa snažím hľadať také témy, ktoré vám ponúknu užitočné odpovede. Máte iný názor? Budem vďačná za váš feedback - kvasnicova@biznisweb.sk :)

Diskusia k článku

Všetky dôležité informácie o podnikaní na internete, inšpiratívne príbehy a tipy od úspešných e-shopárov nájdete aj v našom ebooku Ako a v čom začať podnikať

Ako a v čom začať podnikať