Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

„BabyBoom“ na internete a sociálnych sieťach

založenie e-mailu, založenie profilu na sociálnej sieti Nie, nepomýlili sme sa. Nepretransformovali sme náš blog o podnikaní na internete na rodičovskú poradňu 😀 Zaujal nás však článok na portáli Mashable.com.

Pred pár rokmi ešte bolo hitom viesť svojmu dieťatu denník, ktorý mu rodičia odovzdali napr. po dovŕšení 15.roku života. Denník obsahoval fotografie, farebné odtlačky prstov, prstienky vláskov, popisy zážitkov, prvé kresbičky a pod.

To všetko samozrejme trvá aj dnes, ale … Byť v brušku a zároveň pripravený na svoj online život bez akejkoľvek činnosti navyše je fenomén dnešnej doby.

Určite máte medzi priateľmi na Facebooku pár „týpkov“, ktorí si zavesili sono snímok embrya (alebo v lepšom prípade už plodu) svojho dieťaťa na nástenku. Niekomu z nás sa nad tým rozum pozastavuje, ale je nás zrejme menšina.

Preto niet divu, že niektorí rodičia dokonca pre svoje nenarodené dieťa zakúpia doménu s jeho menom či vytvoria svojmu budúcemu potomkovi profil na sociálnej sieti.

Prečo nie? – veď je o tom aj reklama

Rodičia malej Klárky, resp. IT otecko, jej založili Gmail, kanál na Youtube a album na Picasse.

Malá Klárka a Google

 

Reklama je krásna, ale realita je trošku iná, ako nasvedčujú aj komentáre pod videom.

Ak sa Vám napríklad narodilo včera dieťa a dnes ste sa rozhodli založiť mu e-mail na Gmaili, máte smolu, Google Vás odbije:

gmail, mail na gmaili, gmail.com

„Kreatívny Seznam“ a Karolína Světlá

 

Akákoľvek podobnosť v uvedenej reklame je čisto náhodná.

Ak máte internetový obchod alebo www stránky určené aj pre český trh, určite máte so Seznamom svoje skúsenosti.

Nech máte k Seznamu akýkoľvek vzťah, mali by ste vedieť, že čo sa založenia e-mailu týka, Seznam v reklame neklame, stačí mu zadať rok narodenia a registráciu e-mailu je možné bez problémov ukončiť:

email na seznam.cz, seznam.cz, email, e-mail

Rodič online – dieťa online ?

Myslíte si, že rodič, ktorý figuruje na sociálnych sieťach, založí automaticky svojmu dieťaťu profil na sociálnej sieti?

Dalo by sa predpokladať, že áno. Možno téma na výskum.

Vlastne, načo kupovať externé HD, keď všetky fotky Vašej ratolesti môžete mať zadarmo a vždy k dispozícii?

Nepotrebujete žiadne albumy, tlačiarne ani fotopapier, starým rodičom jednoducho zašlete pozvánku, aby sa s Vašim krpcom spriatelili alebo sa stali jeho followermi a uvidia tak vždy aktuálne fotky.

V Amerike dokonca existuje portál TechMamas.com určený nielen pre matky, ktoré idú s dobou.

Faktom je, že v niektorých domácnostiach, už aj na Slovensku, je k dispozícii viacero zariadení s pripojením na internet – smartphony, iPhony, tablety, iPady, notebooky či staré dobré desktopy.

Preto situácia, že každý sedí v inej miestnosti (v lepšom prípade všetci svorne v jednej – niekedy záleží aj od signálu wifiny) a chatujú, likujú, sharujú si navzájom obsah, je veľmi častá.

Na druhej strane by sa dalo povedať, že v niektorých prípadoch, najmä v našej generácii, priviedli k sociálnym sieťam rodičov práve deti, ktoré napr. pracujú alebo žijú mimo bydliska.

Nezáleží na veľkosti dioptrií ani značke počítača. Naše matky a otcovia musia len chcieť a o chvíľu sú online aj oni.

tvorba www stránky, tvorba eshopu

avatar
Autor: Jana Kvasnicová V BiznisWebe pracujem od r. 2009, začínala som na supporte, kde som mala skvelú príležitosť zoznámiť sa s reálnymi potrebami a otázkami podnikateľov či majiteľov e-shopov a webstránok. A preto sa snažím hľadať také témy, ktoré vám ponúknu užitočné odpovede. Máte iný názor? Budem vďačná za váš feedback - kvasnicova@biznisweb.sk :)

Diskusia k článku

Všetky dôležité informácie o podnikaní na internete, inšpiratívne príbehy a tipy od úspešných e-shopárov nájdete aj v našom ebooku Ako a v čom začať podnikať

Ako a v čom začať podnikať