Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

Obrázky na webe majú hodnotu zlata

Články na osobných blogoch, firemných blogoch, na internete, články v printových médiách … všetky majú 1 spoločné – čoraz viac obsahu.

Prečo je nemenovaný slovenský bulvárny denník „najčítanejší“? – Lebo má najviac zaručene autentických obrázkov, ktoré bravúrne nahrádzajú schopnosť čítať. Pritom hodnota kontextu detského leporela je vyššia ako hodnota obsahu uvedeného bulváru.

obrázky na webstránke, obrázky v texte, význam obrázkov na webe

Čitateľ nie je schopný vnímať toľko textu, koľko mu ponúkame.

Obrázky fungujú ako záchytné vizuálne body – automaticky upútajú pozornosť čitateľa.  Z uvedeného faktu čerpal aj Skyword, ktorý skúmal Vplyv obrázkov na schopnosť vnímať text.

Stránky obsahujúce obrázky majú o 94% vyššiu návštevnosť ako stránky bez obrázkov. Navyše obrázok, ktorý aj vizuálne súvisí s daným obsahom na stránke, zvyšuje pravdepodobnosť prečítania obsahu.

Doporučujeme sťahovanie voľne dostupných obrázkov z internetu nahradiť legálnym zakúpením obrázku z fotobanky. Vyhnete sa tak súdnym sporom. Navyše, ceny obrázkov sú naozaj nízke, neoplatí sa preto riskovať a uspokojiť sa s „pirátskym“ obrázkom nízkej kvality.

 

Prehľad platených fotobánk:

 

Neplatené fotobanky (resp. platené fotobanky a ich sekcie „Free Images“):

 

Veľmi obľúbené zdroje kvalitný fotografií zdarma sú tiež:

 

Ďalšie spôsoby, ako zaujať čitateľa:

  1. pracujte s novinkami, aktualitami, politickým dianím – RSS agregáty sú na to ako stvorené,
  2. pri obrázkoch vypĺňajte metatagy a popisky, z kt. čítajú informácie aj vyhľadávače ako Google, ak používateľ zadá kľúčové slovo napr. športová obuv, google mu v rámci výsledkov vyhľadávania (aj obrázkov) ponúkne odkaz na váš web,
  3. pracujte s nadpismi a podnadpismi – vytvorte na stránkach a podstránkach tzv. biely box alebo biele miesto, ktoré plní funkciu oddychového miesta pre oči; vyvarujte sa dlhým, štylisticky náročným vetám a gramatickým chybám,
  4. prispôsobte sa slovníku vašej cieľovej skupiny,
  5. rozšírte svoje stránky o blog – dokážte, že ste odborníkom v danej oblasti a že sa „vyznáte“,
  6. nepoužívajte na webe obrázky duplicitne – 1 obrázok nech sa viaže k 1 textu.

 

tvorba www stránky, tvorba eshopu

avatar
Autor: Jana Kvasnicová V BiznisWebe pracujem od r. 2009, začínala som na supporte, kde som mala skvelú príležitosť zoznámiť sa s reálnymi potrebami a otázkami podnikateľov či majiteľov e-shopov a webstránok. A preto sa snažím hľadať také témy, ktoré vám ponúknu užitočné odpovede. Máte iný názor? Budem vďačná za váš feedback - kvasnicova@biznisweb.sk :)

Stiahnite si aktualizovaný e-book o podnikaní na internete

Ako a v čom začať podnikať