Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

Podnikanie cez internet

Rozbehnutie internetového podnikania nemusí byť vždy finančne a časovo náročné.

Stačí, ak si vaše kroky najprv poriadne premyslíte a nájdete si spoľahlivých dodávateľov (nielen tovaru, ale aj softwaru na tvorbu webových stránok).

Čo všetko je nutné si zabezpečiť:

  1. Keďže sa jedná o internetovú prezentáciu, potrebujete webové stránky. Webstránky sú vhodné na prezentáciu firmy, podnikateľského subjektu alebo produktu, eshopy riešia funkcionalitu internetového obchodu. V rámci tvorby webových stránok či eshopov môžete osloviť programátorov alebo firmy, ktoré vám stránky vytvoria na mieru. Ďalšia, momentálne preferovaná, možnosť je využitie už hotových redakčných systémov, do kt. len vložíte svoj obsah a vyberiete vhodnú grafickú šablónu.
  2. Potrebujete sa zviditeľniť na internete – teda je nutné zaregistrovať si doménu. Registrátorov je dosť, informujte sa o cenách. Ak zvolíte redakčný systém, nepotrebujete k doméne objednávať navyše webhosting, ani mailhosting. Pokiaľ plánujete tvorbu webstrány alebo eshopu na mieru, webhosting + mailhosting sa vám zídu.

tvorba www stránky, tvorba eshopu

avatar
Autor: Jana Polakovičová Ing. Jana Polakovičová pracuje v IRISOFT, s.r.o. od roku 2006. Venuje sa internetovému marketingu (najmä SEO optimalizácia), zákazníckej podpore, školeniam a popri inom si nájde čas aj na testovanie systému na tvorbu web stránok a eshopov BiznisWeb.sk

Diskusia k článku

Všetky dôležité informácie o podnikaní na internete, inšpiratívne príbehy a tipy od úspešných e-shopárov nájdete aj v našom ebooku Ako a v čom začať podnikať

Ako a v čom začať podnikať