Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

Novinka v Google Webmaster Tools

Rozhodli ste sa inovovať svoj web, potrebujete upraviť štruktúru webu, premenovať názvy a URL identifikátory?

Lepšej indexácii zmien v Google pomôže, okrem sitemapy, aj zaindexovanie renovovaných stránok cez funkciu Načítať ako Googlebot (indexovací robot Googlu)  v Google Webmaster Tools (GWT).

Ak ešte GWT nemáte, nový účet si vytvoríte podľa uvedeného postupu.

Klasická situácia, ktorá nastáva po premenovaní URL identifikátora je, že Google začne indexovať chybu 404 – stránka nenájdená. Kým Google pochopí, že ste zmenili identifikátor, potrvá mu to v najhoršom prípade X mesiacov a vy strácate návštevníkov.

K tomu, aby sme Googlebotovi trošku pomohli slúži Sitemapa, po prihlásení do GWT kliknite na Konfigurátor stránok – Počet súborov Sitemap – Odoslať súbor Sitemap – napíšte /engine/sitemap/ a znovu kliknite na Odoslať súbor Sitemap.

Najnovšie ho však vieme nakŕmiť aj hotovými dátami, keď v sekcii Diagnostika – Načítať ako Googlebot vložíte konkrétnu, inovovanú URL adresu a odošlete ju na indexáciu:

googlebot - indexácia nových stránok

 

googlebot - indexácia chybových stránok

Google si tak rýchlejšie zvykne na zmeny, ktoré ste na stránkach zrealizovali a po kliknutí na Odoslať do indexu dáte Googlebotovi striktný príkaz pravidelne indexovať konkrétnu stránku.

Toto vylepšenie v GWT pomáha definitívne a veľmi rýchlo odstrániť chyby 404, ktoré vám doteraz odháňali zákazníkov.

avatar
Autor: Peter Polakovič Peter Polakovič je konateľom spoločnosti IRISOFT, s.r.o. a IRISOFT SYSTEMS, s.r.o. Svoje bohaté skúsenosti a znalosti z oblasti tvorby e-shopov a webstránok, internetovej reklamy a správy reklamných kampaní neustále rozširuje. V teame zastáva aj úlohu hlavného zdroja pozitívnej energie, kt. z neho srší aj mimo "prevádzkových hodín" :D Baterky si o.i. dobíja paradoxne štúdiom, manželkou Jankou a 2 synmi.

Diskusia k článku

Všetky dôležité informácie o podnikaní na internete, inšpiratívne príbehy a tipy od úspešných e-shopárov nájdete aj v našom ebooku Ako a v čom začať podnikať

Ako a v čom začať podnikať