Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

5 aplikácií, ktoré by nemali chýbať v smartphone moderného podnikateľa

mobilné aplikácie pre moderných podnikateľovDnes vám predstavíme päť aplikácií, ktoré by podľa nášho názoru nemali chýbať v smartphone alebo tablete každého, kto v dnešnom digitálnom svete podniká, alebo aspoň prevádzkuje vlastný web, prípadne e-shop.

 

Stovky aplikácií, stovky zlepšovákov a stovky riešení pre vaše každodenné problémy. Tak vyzerá dnes App Store a aj Play Store. Postupom času však upadá zvyk, mať v mobile nainštalovaných 100+ appiek pre každý prípad, ktorý vás napadne. Vývojári sa sústreďujú na ucelené balíčky funkcionalít a balia ich do jednoduchého a prehľadného používateľského rozhrania. Tu sú naši favoriti:

Google Analytics

Google Analytics nemusíme snáď ani príliš predstavovať a opisovať, ale vedeli ste, že môžete mať prístup ku všetkým vaším Analytics datám aj na tablete alebo smartphone?

S touto appkou môžete pohodlne sledovať návštevnosť a ďalšie rozličné ukazovatele vášho webu. Perfektné pre tých, ktorí sú často a dlho na cestách, a potrebujú si zachovať aj naďalej prehľad.

aplikácia google analytics        aplikácia google analytics

Stiahnite si Google Analytics do vášho smartphonu:

Hootsuite

Prítomnosť na rozličných sociálnych sieťach je dnes už nevyhnutná, a to najmä kvôli efektívnej komunikácii s klientami alebo zákazníkmi. Všetky vaše kontá – Twitter, Facebook, Instagram, Linkedin atď. môžete spravovať z jednej aplikácie a to z Hootsuite.

Aplikácia je bezplatná až pre 3 sociálne kontá, ktoré môžete plnohodnotne ovládať. Automatické zverejňovanie príspevkov s nastaviteľným časom zverejnenia, štatistiky a konverzie – to všetko vďaka Hootsuite, priamo na dlani.

Hootusuite1        aplikácia hootsuite

Stiahnite si Hootsuite do vášho smartphonu:

 

Flox

Táto jednoduchá aplikácia schováva značné množstvo funkcionality, pre začínajúcich podnikateľov, ale aj pre všetkých, ktorí uvažujú nad založením vlastnej stránky alebo eshopu. Vďaka Flox vytvoríte niekoľkými krokmi vlastný web alebo eshop, plne funkčný a pripravený pre váš biznis. Pridajte produkty, popis služieb, novinky a vďaka efektívnemu vizuálnemu rozhraniu aplikácie okamžite overte zmeny na vašom webe. Každá objednávka vo vašom eshope sa objaví aj vo vašom mobile, na základe čoho môžete ihneď vytvoriť a poslať faktúru.

Chcete na vašom webe blog? Spravujte ho cez Flox, pridávajte články a vďaka zakladným SEO funkciám, ktoré Flox obsahuje, pridajte rovno aj meta tagy. Ak sa chystáte na digitálnu scénu, určite si túto šikovnú appku pozrite.

Vytvorte si a spravujte vaše web stránky a eshopy cez aplikáciu FLOX:

mobilná aplikácia FLOX    mobilná aplikácia FLOX

Toggl Timer

Takmer každá jedna činnosť je sledovateľná a vo väčšine prípadov musí byť odsledovaný minimálne čas.

Toggl je veľmi populárna appka pre trackovanie času pri vašich rozličných aktivitách, a slúži najmä pre transparentné účtovanie klientom, jednoduchý manažment pracovného času zamestnancov alebo pre zvýšenie osobnej produktivity.

K hlavným funkciám patrí cloudové ukladanie všetkých dát, prehľadné zadávanie činnosti a úloh a následné upravovanie stavu ich splnenia. Export reportov a harmonogramov, synchronizácia medzi appkou v mobile a webovým kontom, a k tomu bezplatné používanie až do 5-tich členov tímu.

aplikácia toggl       aplikácia toggl

Stiahnite si Toggl do vášho smartphonu:

Genius Scan

Genius Scan je praktický skener dokumentov vo vašom vrecku. Umožňuje rýchle naskenovanie akýchkoľvek dokumentov a následný export vo formáte JPG alebo ako viacstranové PDF súbory.

K hlavným výhodam oproti obyčajnému foťáku vo vašom smartphone je vlastnosť upraviť perspektívu odfoteného dokumentu a správne orezať dokument podľa jeho okrajov, čo znamená, že nemusíte spraviť presnú, rovnú fotku. Úpravy jasu, kontrastu a farebnosti dokumentu môžete po odfotení pohodlne nastaviť a následne vytvoriť PDFko alebo JPG a exportovať ho do ďalších aplikácii ako Dropbox, Evernote, Google Drive a ďalších. Niektorých určite poteší, že Genius Scan umožňuje taktiež zašifrovanie dokumentu heslom, prípadne Touch ID.

aplikácia geniusscan        genius scan

Chcete aj vy Genius Scan do vášho smartphonu?

 

Tieto appky majú z určitého pohľadu univerzálny charakter použitia a určite ich nejeden z vás ocení.

Samozrejme existuje ešte množstvo skvelých a praktických aplikácií pre vaše smart zariadenia. Podľa toho, v akom odvetví sa pohybujete, sa vám možno zídu iné typy appiek. Snáď sme vám dnes predstavili aspoň jednu, ktorú ste doposial nepoznali a ktorá vám zjednoduší podnikanie aj život. Ak máte svoje vlastné tipy na aplikácie, ktoré by nemali chýbať v každom smartphone, neváhajte sa o ne podeliť v komentároch.

avatar
Autor: Jakub Greksa Jakub je CEO Dielous Design, bloger, copywriter, prekladateľ a IT nadšenec. Jeho skvelé copy nájdete napr. v aplikácii miniFAKTÚRA.

Diskusia k článku

Všetky dôležité informácie o podnikaní na internete, inšpiratívne príbehy a tipy od úspešných e-shopárov nájdete aj v našom ebooku Ako a v čom začať podnikať

Ako a v čom začať podnikať