Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

Založte si Google + profil pre Vašu firmu

sociálna sieť google +, google plusGoogle spustil vlastnú sociálnu sieť, ktorá má silno konkurovať Facebooku už cca pred pol rokom, nazval ju Google + a za ten pomerne krátky čas získal 40 miliónov používateľov (King Kong Facebook má 800 miliónov používateľov na celom svete).

Celý projekt Google + stál podľa analytikov cca 200 miliónov dolárov.

Doposiaľ nebolo možné založiť na Google + firemný profil, preto “zneužívanie” a následné deaktivovanie osobných profilov pre firmy, značky a skupiny bolo bežné. Nedávno však  Google prezentoval tzv. Google + Pages slúžiace práve pre založenie profilu pre firmu, značku alebo skupinu.

Medzi prvých “TOP testerov” Google + firemných profilov patrili napr. autori populárnych Angry Birds, denník The New York Times, skupina Coldplay alebo americká pobočka Toyoty. Osobný profil na Google+  si môžete založiť aj v českej a slovenskej verzii -  stačí kliknúť na plus.google.com/pages/create. Firemný profil založíte na www.google.com/+/business.

 

Aké sú hlavné výhody Google + Pages z hľadiska internetovej reklamy?

1. firemný profil na Google + Pages bude integrovaný priamo do fulltextového vyhľadávania Googlu. Tzv. Direct Connect ušetrí firmám s vysokou konkurenciou, ktorých zákazníci vyhľadávajú produkty konkrétnym zadaním názvu značky, nemalé finančné prostriedky investované do internetovej reklamy.  Direct Connect ovplyvní pozície v prirodzených i platených výsledkoch vyhľadávania. Zadanie + pred názvom vo vyhľadávaní je alternatívou twitterovského @. To, čo bude Direct Connect regulovať, Google ešte upresní.direct connect google+ pages

 2. odkaz na Google+ firemnú stránku sa už zobrazuje vo výsledkoch vyhľadávania (SERP) pod odkazom, je viditeľný v prípade, že ste prihlásení do Google konta a máte firemný profil v kruhoch:

google plus, google+, google + pre firmy

3. zákaznícka komunita sa rýchlo rozrastie (aj vďaka dlhodobejšiemu sledovaniu prostredníctvom kruhov a možnosti sledovať príspevky aj bez potvrdeného priateľstva)

 

 V čom je Google + lepší ako Facebook?

Jednoznačne vo fotogalérii, náhravanie obrázkov je naozaj rýchle a fotogalérie sa zobrazujú oveľa sympatickejším spôsobom ako na FB.com.

fotogaléria google plus, google +, sociálna sieť google +

Google + Pages, aj keď sú veľmi podobné osobným profilom na Google +, ponúkajú oveľa interaktívnejšiu komunikáciu s fanúšikmi – napr. videokonferencie.

Google počúva svojich používateľov a preto sa snaží v projekte Google + aplikovať novšiu architektúru, kladú dôraz na prehľadnosť, otvorenosť, často sú príspevky z Google Plus zaujímavejšia ako na iných sociálnych sieťach a novinky sa k Vám dostanú rýchlejšie ako napr. z Facebooku.

 

Je pravda, že kritici Googlu poriadne natreli “drobné nedostatky” typu:

- nemožnosť spravovania firemného profilu viacerými administrátormi (riešením je zdieľanie prihlasovacích údajov)

- problematické nasadenie Google Analytics

- mätúcu podobnosť osobným profilom

a ďalšie.

 

Odborníci predpokladajú, že vplyv Google+ na výsledky vyhľadávania Google budú oveľa výraznejšie ako vplyv Facebooku a iných sociálnych sietí. Odporúčame uvádzať kľúčové slová v statusoch, diskusných príspevkoch a pri fotkách.

Zahoďme teda skepticizmus a vrhnime sa na zakladanie firemných profilov na Google +.

tvorba www stránky, tvorba eshopu

avatar
Autor: Jana Kvasnicová Jana Kvasnicová - v BiznisWebe pracuje od r. 2009, momentálne ako Key Account Manager. Vo voľnom čase relaxuje s rodinou a psom v prírode alebo premýšľa nad novými témami, ktoré by vás mohli zaujímať ;)

Diskusia k článku