Blog o podnikaní na internete
Poradca úspešného podnikateľa

Novinka v Google Webmaster Tools

Rozhodli ste sa inovovať Váš web, potrebujete upraviť štruktúru webu, premenovať názvy a URL identifikátory?

Lepšej indexácii zmien v Google pomôže, okrem sitemapy, aj zaindexovanie renovovaných stránok cez funkciu Načítať ako Googlebot (indexovací robot Googlu)  v Google Webmaster Tools (GWT).

Ak ešte GWT nemáte, nový účet si vytvoríte podľa postupu uvedeného tu.

Klasická situácia, ktorá nastáva po premenovaní URL identifikátora je, že Google začne indexovať chybu 404 – stránka nenájdená. Kým Google pochopí, že ste zmenili identifikátor, potrvá mu to v najhoršom prípade X mesiacov a Vy strácate návštevníkov.

K tomu, aby sme Googlebotovi trošku pomohli slúži Sitemapa, po prihlásení do GWT kliknite na Konfigurátor stránok – Počet súborov Sitemap – Odoslať súbor Sitemap – napíšte /engine/sitemap/ a znovu kliknite na Odoslať súbor Sitemap.

Najnovšie ho však vieme nakŕmiť aj hotovými dátami, keď v sekcii Diagnostika – Načítať ako Googlebot vložíte konkrétnu, inovovanú URL adresu a odošlete ju na indexáciu:

googlebot - indexácia nových stránok

 

googlebot - indexácia chybových stránok

Google si tak rýchlejšie zvykne na zmeny, ktoré ste na stránkach zrealizovali a po kliknutí na Odoslať do indexu dáte Googlebotovi striktný príkaz pravidelne indexovať konkrétnu stránku.

Toto vylepšenie v GWT pomáha definitívne a veľmi rýchlo odstrániť chyby 404, ktoré Vám doteraz odháňali zákazníkov.

avatar
Autor: Peter Polakovič Peter Polakovič je konateľom spoločnosti IRISOFT, s.r.o. a IRISOFT SYSTEMS, s.r.o. Svoje bohaté skúsenosti a znalosti z oblasti tvorby e-shopov a webstránok, internetovej reklamy a správy reklamných kampaní neustále rozširuje. V teame zastáva aj úlohu hlavného zdroja pozitívnej energie, kt. z neho srší aj mimo "prevádzkových hodín" :D Baterky si o.i. dobíja paradoxne štúdiom, manželkou Jankou a 2 synmi.

Diskusia k článku